"Kusma taklidi yaparak, hükümeti devirecekler"

"Kusma taklidi yaparak, hükümeti devirecekler"
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, sütten zehirlenen çocukların provaskon olduğunu belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'e tepki göstererek, "Öğrencileri provokatör yaptılar. Kusma taklidi yaparak provokasyon yapıyorlar. Yakında özel yetki

Başbakan'ın uluslararası kredi değerlendirme kuruluşunun Türkiye'nin notunu düşürmesini, ideolojik bulduğunu hatırlatan Vural, Başbakan'ın kendisini külyutmaz olarak tanımladığını ve gazete manşetlerinde de Başbakan'ın bu sözlerinin yer aldığını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın "Pembe gözlüklü Türkiye'yi bize yetirmeye çalışıyor" diyen Vural "İşsizlik artıyor, enflasyon iki haneli olmuş, memuruna 6 aydır zam vermeyen, tüm bunları vatandaşa yutturmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan, ağzına pelesenk olmuş, 'ideolojik tavır içindesiniz' diyor. Herife bak one minuteçi helal olsun. Tayyibe yutturamazsınız, o bir kahraman. Robin Hood" dedi.

Başbakan'ın 2010 yılında yaptığı "Türkiye 14 ülke arasında yer alma başarısını gösterdi" açıklamasını izleten Vural, şöyle devam etti:
"Durum kötüye gittiğinde işine yaramıyor. İşine gelince yutuyor. İşine gelmediğinde ideolojik yaklaşım diyor. Millete bunları yutturamazsın. Keşke kül yutup da, Irak'ta 1 milyon Müslümanın ölümüne göz yummasaydın. Kül yutmasaydın da, BOP'un eşbaşkanı olmasaydın, PKK ile müzakere yapmasaydın. Keşke kül yutmayıp Yahudi cesaret madalyasını almasaydın. Siz kül yuttukça millet sıkıntı çekiyor. Başbakan'ı dolmuşa binmemeye, ara gazı almamaya davet ediyorum."

"KUSMA TAKLİDİ YAPIYORLAR"

Tarım Bakanı Mehdi Eker'in "provoke ediliyor" sözlerini eleştiren Vural, "Kusma taklidi yapan öğrencileri provokatör yaptılar. Yakında özel yetkili savcıları da çağırırlar, hükümeti değiştirmeye yönelik faaliyet diye suç duyurusunda da bulunurlar. Allah korusun çocuklarımızı. Burada düğme doğru iliklenmelidir. Hükümet aymaz bir tavır içindedir. Üstünü örtmek yerine, sorumluların kimse peşinden gidilmelidir. Proje sürdürülmeli ancak nitelik ve kalite bakımından değerlendirilmelidir" dedi.

Tutuklu milletvekilleriyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Vural, şunları söyledi:
"Hukuka aykırı işlerden dolayı bir kamu görevlisinin hukuk dışına çıkmasıyla ilgili yargılanmaması için kanun çıkartanlar, tutuksuz olarak bir milletvekilinin yargılanma talebine şaşı bakıyorlar. Hani millet iradesi güçlü olmalıydı? Bu yaklaşım bile AKP'nin millet iradesine, millet egemenliğine şaşkın baktığını ortaya koyuyor. Bu anlaşılıyor ki doğrudan doğruya; yürütmenin siyasi baskısı neticesiyle yargıyı yönlendirme amacı taşıyor. Yargının, yürütme tarafından baskı altına alınma arzusu ortaya konulmaktadır. Bu yaklaşımla AKP, yargı üstünde baskı oluşturarak, tutuksuz yargılanması istenen milletvekillerinin tutukluluklarının devamı konusunda yargıyı da yönlendirmektedir."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com