Kuşu Belediyesi başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Kuşu Belediyesi başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinde SBS ve LYS'de üstün başarı elde ederek Türkiye'nin dört bir yanında çeşitli okullara yerleşen 50 öğrenci çeyrek altınla ödüllendirildi.

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinde SBS ve LYS'de üstün başarı elde ederek Türkiye'nin dört bir yanında çeşitli okullara yerleşen 50 öğrenci çeyrek altınla ödüllendirildi.
Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ve şölen havasında geçen ödül törenine Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Kuşu Belde Belediye Başkanı Halil Ergenç, Kütahya'nın Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Simav'ın belde belediye Başkanları, İzmir Kuşulular Dayanışma Derneği Başkanı Yener Dumlupınar, yönetim kurulu üyeleriyle çoğunluğunu hanımların oluşturduğu vatandaşlar katıldı.
Ergenç, çok eski zamanlardan bu yana eğitime verilen destek sayesinde kalitenin giderek arttığını söyledi. Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ise en büyük yatırımın eğitime olmasını ve eğitimin kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.
Kuşu gibi mütevazı bir beldede 50 dolayında öğrencinin SBS ve LYS'de elde ettikleri başarı sebebiyle belediye tarafından altın ile ödüllendirilmesinin önemine değinen Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, '17 yıl önce böyle küçük bir ilçede üniversiteyi kazandılar diye 3 öğrenciye ödül verdiğim günleri hatırlıyorum. Bugün ise nadir ve güzel bir belde olan Kuşu'da devletin hiçbir katkısı olmadan sadece belediye başkanımızın gayretleri ve sizlerin katkılarıyla 50 öğrencimize ödül verilmesi gerçekten çok daha fazla önem taşımaktadır' dedi.
Tek tek sahneye davet edilen 50 öğrenciye protokol tarafından çeyrek altın takdiminin ardından Başkan Ergenç, başarıda emeği geçen Kuşu Nurullah Bayram İlköğretim Okulu ile Kuşu Çok Programlı Lise'de görev yapan öğretmen ve yöneticileri de plaketle ödüllerdi. Törende ayrıca Kaymakam Ünal'a eğitime yaptığı katkılarından dolayı plaket takdim edildi.
Kuşu Çok Programlı Lise ile Kuşu Nurullah Bayram İlköğretim Okulu folklor ekibinin gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Grup Anadolu Orkestrası eşliğinde sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuğba Karakuş'un seslendirdiği türküler geceye ayrı bir hava kattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com