Kuşu hastane binası lise olacak

Kuşu hastane binası lise olacak
5 büyüklüğündeki 17 Şubat 2009 depreminde hasar gören ilk ve orta dereceli okullardaki güçlendirme çalışmalarını yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Simav'a gelen Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, yıllar önce Sağlık Bakan

5 büyüklüğündeki 17 Şubat 2009 depreminde hasar gören ilk ve orta dereceli okullardaki güçlendirme çalışmalarını yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Simav'a gelen Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, yıllar önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldıktan sonra bir türlü faaliyete geçirilemediği için çürümeye terk edilen Kuşu beldesindeki hastane binasını Çok Programlı Lise binasına dönüştürmek istediklerini söyledi.

Gezi ve incelemelerinin ardından Simav Kaymakamı Rıza Dalan'ın da hazır bulunduğu 4 Eylül İlköğretim Okulunda Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ve okul müdürleri ile bir araya gelen Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya gezi ve incelemeleriyle ilgili burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Şahinkaya, fiziki yetersizlik ve kısıtlı imkanlara rağmen elde ettiği başarılı sonuçlarla ülke genelinde adından sıkça söz ettirmesini bilen Kuşu Çok Programlı Lisesini gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra vatandaşların hastane olarak bildiği binaya taşımaya karar verdiklerini bildirdi.
Şahinkaya, Çok Programlı Lise yapmaya karar verdikleri binanın iyileştirme çalışmalarının ardından modern bir eğitim merkezine dönüştürüleceğini ve çevresine örnek bir eğitim merkezi konumuna dönüşmesini arzuladıklarını söyledi.
Simav'ın Kütahya'da merkez başta olmak üzere 12 ilçe arasında özel bir yeri bulunduğunu kaydeden Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Simav'ın eğitim başarısına İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendilerinin de böyle bir jestle karşılık vermek istediklerini ifade etti.
Simav'ın iyi bir idareci kadrosuna sahip olmasının ilde işlerini kolaylaştırdığının anlatan Şahinkaya, son üç aylık dönemde 8. kez geldiği Simav'dan Kütahya il merkezine her zaman olduğu gibi bu kez de mutlu bir şekilde dönmenin hazzı içerisinde bulunduğunu kaydetti.
Müdür Şahinkaya, 17 Şubat depreminde hasar gören Osmanbey İlköğretim Okulu ile İmam hatip Lisesi'ndeki güçlendirme çalışmalarının da en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların hızlandırılmasına karar verdiklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com