Kuşu İlköğretim Kütahya'nın gururu oldu

Kuşu İlköğretim Kütahya'nın gururu oldu
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Halil Ergenç, belediye meclis üyelerini de yanına alarak 2010 SBS' de elde ettiği üstün başarısıyla özel okulların haricinde Kütahya genelindeki 194 klasik okul arası

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Halil Ergenç, belediye meclis üyelerini de yanına alarak 2010 SBS' de elde ettiği üstün başarısıyla özel okulların haricinde Kütahya genelindeki 194 klasik okul arasında birinci sırayı alarak,” Kuşu yine yaptı yapacağını. İsteyince oluyormuş” dedirten Kuşu Nurullah Bayram İlköğretim Okuluna teşekkür ziyaretinde bulundu.
Sınava giren 20 öğrencisinden 16'sını Fen Lisesi başta olmak üzere Anadolu Öğretmen, Anadolu ve Meslek liselerine yerleştirme başarısı gösteren okul yönetimine teşekkür eden Belediye Başkanı Halil Ergenç, yanına çağırdığı öğrencilere de yeni yaşamlarında başarılar temennisinde bulundu.
Pek çok sorunla karşı karşıya bulunan okulun fiziki şartlarını iyileştirmek amacıyla geçen yıl belediye bütçesinden harcadığı 70-80 bin liranın karşılığı almanın huzuru içerisinde bulunduğunu anlatan Başkan Ergenç, Kütahya il merkezi başta olmak üzere Tavşanlı, Simav, Gediz gibi büyük ilçelerdeki klasik ilköğretim okullarını geride bırakarak il genelinde özel okullar haricinde birinci sırayı alan Kuşu Nurullah Bayram İlköğretim Okuluna 2010-2011 eğitim döneminde daha fazla yatırım yapmaya karar verdiklerini söyledi.
Eğitime yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatırımlar olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Halil Ergenç, beldesinde faaliyet gösteren Kuşu Çok Programlı Lisesinin de kendi alanında başarılı sonuçlar almasından büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Kuşu Çok Programlı Lisenin başarı durumunun netleşmesinin ardından önümüzdeki günlerde belde meydanında düzenleyecekleri bir etkinlik ile başarılı öğrencileri Cumhuriyet altını ile taçlandıracağını ifade eden Başkan Ergenç,” Eğitime çok önem veriyoruz. Beldemizde okumayan kız çocuğu yok. Çocuklarımızı okutabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Belediyemizin imkanlarını sonuna kadar açtık” diye konuştu.
Okulun müdür yardımcısı Mustafa Kublay'da elde edilen başarıda okuldaki öğretmen ve öğrencilerle veliler arasında oluşturulan birlik, beraberlik ve işbirliğinin önemli etken olduğunu vurguladı.
Öğretmen arkadaşlarının büyük bir fedakarlık göstererek geçen yıl öğrencileri sınavlara iyi hazırladıklarını anlatan Kublay,” Öğretmen arkadaşlarımız özel bir dershanede çalışır gibi çalıştılar. Öğrencilerimize ücretsiz kurslar verdiler. Aynı uygulamayı bu yıl da tekrarlamak istiyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com