Kütahya 10 yılda 124 bin göç verdi

Kütahya 10 yılda 124 bin göç verdi

CHP Kütahya Milletvekili adayı Şeref Han, 10 yılda Kütahya'dan başka illere 124 bin kişinin göç ettiğini söyledi.
Şaphane ilçesinde depremden etkilenen vatandaşları ziyaret ederek ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten Han, Park Aile Kahvesinde yaptığı konuşmada, ''minnet vekili'' olmak için değil, milletvekili olmak için yola çıktığını bildirdi.
Bir memur çocuğu olduğu için mevcut ekonomik koşullarda bir devlet memurunun onuruyla hayatını sürdürme mücadelesini iyi bildiğini belirten Han, şöyle konuştu:
''İşsizlik nedeniyle Şaphane ilçesinde ve Kütahya merkezinde büyük bir göç yaşanmaktadır. 10 yılda ilimiz Kütahya tam 124 bin göç vermiştir. Hangi yoldan girerseniz girin, Kütahya'nın yolları en kötü durumdadır. Kütahya kimsesiz değildir. Kütahya'yı çantada keklik olarak görmek, burada yaşayan vatandaşlarımıza yapılacak en büyük ayıptır. Elimizdeki TEDAŞ, Azot Sanayi, Şeker Fabrikası ve Eti Gümüş birer birer adeta içi boşaltılır gibi satıldı. Kütahya'da her şey bu kadar güzel olduğu için mi insanlarımız ekmek davaları için göç ediyorlar. Siyasetin en kötüsü depremin, felaketlerin siyasete alet edilmesidir. Simav'da, Şaphane'de, Pazarlar'da vatandaşlarımız deprem yaşamıştır. Acılarınızı paylaşıyoruz. Seçimlere az bir süre kaldı. Kütahya insanımız, Şaphane insanımız bilinçlidir. Vatandaşımız 12 Haziran'da gereken dersi sandıkta verecektir.''
Han, daha sonra CHP Şaphane İlçe Başkanı Nail Caner ile esnaf ziyaretinde bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com