Kütahya Adliyesi'nden bir ilk

Kütahya Adliyesi'nden bir ilk
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar'ın çalışmalarını başlattığı Kütahya ve ilçelerinden canlı olarak takip edilebilecek seminer programı projesi başladı. Proje ile il ve ilçelerde bulunan adliyeler, kolluk kuvvetleri ve sağlık personelinin a

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar'ın çalışmalarını başlattığı Kütahya ve ilçelerinden canlı olarak takip edilebilecek seminer programı projesi başladı. Proje ile il ve ilçelerde bulunan adliyeler, kolluk kuvvetleri ve sağlık personelinin adil konularda bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Kütahya il ve ilçelerdeki kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarını adli konularda bilgilendirmek amacıyla, birimlerin il ve ilçe merkezlerinden canlı olarak takip edecekleri seminer programları başladı.
Türkiye de ilk uygulamalar arasında gösterilen proje ile Kütahya il ve ilçelerindeki adliyeler, kolluk ve sağlık hizmeti veren personelin adli konularda bilgilendirilmesi amacıyla internet aracılığıyla canlı seminer programı başladı.
Seminer programı ayda bir sefer düzenlenecek. Cumhuriyet Savcıları tarafından adli konular ile ilgili verilen seminerden istifade eden personelin artması için yapılan çalışma aynı anda Kütahya merkez ve ilçelerdeki adliyeler, kolluk kuvvetleri ve sağlık hizmeti veren personeller tarafından takip edilmesi sağlanıyor.
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar uygulamanın az rastlanan bir çalışma olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Bir seminer programı hazırladık.
Seminer programının gündemini önceden belirledik. Cumhuriyet Savcısı arkadaşlar merkez ve ilçelerdeki tüm adli ve adli kolluk görevlileri jandarması, emniyeti, Sağlık Müdürlüğüne bağlı hekim arkadaşlarında katılımıyla bir seminer programı yapıyoruz. Bunun özelliği video konferans sistemiyle hem Kütahya merkezde hemde Kütahya merkeze bağlı mülakat adliyelerinde, bağlı bulunan jandarmadır, emniyettir, sağlık müdürlüğüne bağlı tüm kuruluşlarda canlı olarak yapılması ve takibidir. Şu anda arkamızda görüldüğü üzere internet üzerinden konferans salonundaki Cumhuriyet Savcısı arkadaşın sunularını biz hem makamımızdan, hem Kütahya'daki diğer unsurlar ve ilçelerdeki arkadaşlar canlı olarak seyredebilmekteler. Bu çalışma ayda bir sefer olmak üzere yılda 12 defa bir yıllık bir çalışma olacak. Gündem konularını da her ay görevli Cumhuriyet Savcısı arkadaş gündemini belirleyecek.
Önceden kolluk kuvvetlerine ve hekim arkadaşlara konular bildirilecek. Onlarda hazırlığı yaptıktan sonra karşılıklı soru cevap şeklinde seminer çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Adaletin daha iyi sağlanması amacıyla düzenlenen seminer programları bir yıl boyunca her ay farklı bir konunun anlatılmasıyla devam edecek.
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar'ın çalışmalarını başlattığı proje diğer iller tarafından örnek alınacağa benziyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com