Kütahya Alışveriş Günleri başlıyor

Kütahya Alışveriş Günleri başlıyor
Tüketimi canlandırmak amacıyla 15-30 Mayıs 2009 tarihleri arasında “Alışveriş Günleri” düzenlendi.

“Kütahya Alışveriş Günleri” programı hakkında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen  toplantıya , Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, KÜTSO Başkanı Nafi Güral ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit katıldı.
“15 Mayıs -15 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Kütahya Alışveriş Günlerinin hem ticari hayata etkisi olacaktır, hem de Kütahya'daki kaynaşmayı ve beraberliği ortaya koyacaktır” diyen
Mustafa İça, dünyadaki ekonomik sorunun bir gerçek olduğunu Türkiye'de de ekonomik krizin etkilerinin görüldüğünü ve Kütahya'da da bu etkileri yok saymanın mümkün olmadığını ifade etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan İça, “Ekonomik sorunlar ekonomik prensipler içerisinde çözülür. Durgunluk noktasına gelmiş olan tüketimi mutlaka canlandırmamız gerekmektedir. Üretimin artması istihdamın artması demektir. En önemli çıkış noktamız ticari hayatı canlı tutacak tüketimi teşvik etmek olacaktır” dedi.
Kütahya'nın yerel olarak farklı bir sorunu olduğunu belirten İça, “Kütahya'mızda tüketici eğilimi açısından baktığımız zaman Eskişehir'e, Afyon'a diğer çevre illere alışverişe gidildiğini görüyoruz. Kütahya'da kendi ürünlerimizin yerine dıştan gelen ürünlerin satıldığını görüyoruz. Yaşadığımız mekanının mutlaka gelişmesini istiyorsak, bölgesel bir kalkınma için yerelde alışverişi bir sorumluluk olarak görüyorum. Kendi bölgemizin ürünlerini kullanmak, kendi ilimizde ticari hayatı canlandırmak hepimizin sorumluluğudur” dedi.
Bu kampanya çerçevesinde yerel yönetim olarak kendi sorumlulukları da olduğunu iifade eden İça; “Hemşehrilerimiz alışveriş için dışarıya gidiyorlarsa gitmemeleri için cazibe merkezleri oluşturmalıyız. Bu çalışmaların başarılı olması için biz yerel yöneticiler olarak elimizden gelen bütün çalışmaları yapacağız” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com