Kütahya – Almanya yatırım köprüsü

Kütahya – Almanya yatırım köprüsü
International Continental – Eşleştirme Merkezi (İC-em) Firması, Genel Müdürü Taşkın Ogan ve şirket temsilcileri olan Mehmet Lapoğlu, Selçuk Esen Alman işadamları ile Kütahyalı işadamlarını, yeni yatırım ve ticaret olanakları ortaya çıkarmak amacıy

International Continental – Eşleştirme Merkezi (İC-em) Firması, Genel Müdürü Taşkın Ogan ve şirket temsilcileri olan Mehmet Lapoğlu, Selçuk Esen Alman işadamları ile Kütahyalı işadamlarını, yeni yatırım ve ticaret olanakları ortaya çıkarmak amacıyla, bir araya getirmek için KOSGEB destekleri ve Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın organize ettiği programla çalışmalarına başladı. Toplantıya KÜTSO, KÜGİAD ve KÜSİAD yetkilileri olmak üzere çok sayıda Kütahyalı iş adamı da katıldı.
International Continental – Eşleştirme Merkezi (İC-EM) Firması, Genel Müdürü Taşkın Ogan ve şirket temsilcileri, Alman işadamları ile Kütahyalı işadamlarını, yeni yatırım ve ticaret olanakları ortaya çıkarmak amacıyla, bir araya getirmek için KOSGEB destekleri ve Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın organize ettiği programla çalışmalarına başladı.
Programın ilk organizasyonunda önceki gün, Kütahya Aktif Sanayici İşadamları Derneğinin (KÜSİAD), Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde verdiği yemekte; Belediye Başkanı Mustafa İça, Başkan Yardımcısı Halil Toklu, KOSGEB Ankara Merkez yetkilileri, İC-EM Firması temsilcileri, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO), Kütahya Genç İş Adamları Derneği (KÜGİAD) ile Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) üyeleri hazır bulundular.
Belediye Başkanı Mustafa İça'nın başkanlığında ve yine başkanı olduğu 1.Organize Sanayi Bölgesi'nin toplantı salonunda dün yapılan toplantıda ise, Almanya ve Kütahya firmaları arasında karşılıklı şirket eşleşmeleri konusunda görüşmeler gerçekleştirdiler.
İC-EM firmasında proje müdürü olarak çalışan Selçuk Esen Kütahya ile Almanya arasında nasıl bir görev üstleneceklerine değinerek, yapılacak yatırımların KOSGEB'in güvecesi altında olacağına dikkat çekti. Türk iş adamları tarafından Almanya'ya yapılacak yatırımlarda herhangi bir sıkıntı veya olumsuzlukla karşılaşmayacaklarına vurgu yapan Esen, Almanya'ya yatırımların olması için ağırlık verklerini Türk iş adamlarının yatırımları konusunda herhangi bir korkularının olamasına gerek olmadığına dikkat çekti. Almanya'dan iş araçları veya başka araç gereç almak isteyenlerin de olabileceğini belirten Esen, bu yapılacak alışverişlerde işadamlarına gereken kolaylıkların sağlanabilmesi içinde yardımcı olabileceklerine vurgu yaptı.
Almaya'daki şirketlerin Türk şiketleri ile ortaklık kurmaya çalışmalarında ki etkneleri sıralayan Esen şu konuların altını çizerek, Türkiye'yi cazip hale getiren en önemli özelliklerin Türkiye'nin coğrafi konumu, Türkiye - Avrupa Birliği İlişkileri, Türkiye'deki yer altı kaynaklarının bolluğu ve genç nüfusun çokluğu olarak sıraladı.
KOSGEB yetkilileri ise yurtdışına açılmak isteyen veya yurtdışından kendi şirketlerine araç-gereç almak isteyen işadamlarının ise KOSGEB'in stratejik yol haritasına ve sözleşmelerine dikkatli bakmaları gerektiğini özellikle vurguladılar. Yurt dışında herhangi bir olumsuzlukla karşılamak istmeyen işadamlarının KOSGEB üzerinde hareket etmelerinin ise işadamlarının yararına olacağına dikkat çekildi. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com