Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi Türkiye'de 13'üncü

Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi Türkiye'de 13'üncü
Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir yaptığı açıklamada Kütahya'da bulunan Anadolu Öğretmen Lisesi'nin başarılarına yenilerini eklediğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir yaptığı açıklamada Kütahya'da bulunan Anadolu Öğretmen Lisesi'nin başarılarına yenilerini eklediğini belirtti.
Kütahya'da hem eğitim öğretim alanında hem de sosyal kültürel alanlardaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi başarılarına bir yenisini daha eklediğini belirten Karabekir, Türkiye'deki 217 Anadolu Öğretmen Lisesi arasında Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi'nin 13'üncü model okul olarak seçildiğini açıkladı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına nitelikli öğrenci kaynağı oluşturmak amacıyla açılan Anadolu Öğretmen Liselerinde; Eğitim ortamlarının çağdaş ölçütler temelinde geliştirilmesine katkıda bulunmak, Eğitim-öğretim etkinlikleri, alt yapı imkânları ve okul-çevre ilişkileri temel alınarak model okullar belirlemek, karşılaştırma yapma imkânı sağlayarak, okullar arasındaki farklılıkları asgari düzeye indirmek ve zamanla tümünü “Model Okul” haline getirerek, öğrenci başarısını artırmak amacıyla “Anadolu Öğretmen Liseleri Model Okul Oluşturma Çalışmaları Uygulama Esaslarının” hazırlandığına vurgu yapan Karabekir, Kütahya olarak alınan bu başarılardan gurur duyduklarını ifade etti.
10.10.2008 tarihinden itibaren yürürlüğe konulan esaslar çerçevesinde model okul kriterleri; okulun bahçesi, derslik binası, spor salonu, kütüphane, yönetim çalışmaları, öğrenci başarısı, eğitim etkinlikleri ve çevre- okul ilişkileri gibi toplam 125 kriterden oluştuğunu söyleyen Karabekir, bu 125 kriterden en az 114'ünü yerine getiren okulların MEB tarafından Model okul olarak seçildiklerini de açıkladı.
Önerilen okullar arasında yapılan değerlendirmelerin ardından, Kütahya'da gerek ÖSS başarıları gerekse sosyal faaliyetlerdeki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi Türkiye'de Model okul olarak belirlenen 13 okuldan birisi olduğunu vurgulayan Karabekir, bu tür başarıların öğrencilerin motivasyonunu yükseltiğini sözlerine ekledi.
Mehmet Karabekir, öğretmen okullarının kuruluşunun yıldönümü kutlamalarında Milli Eğitim Bakanının da katıldığı törenle, Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesine Model Okul flaması ve Model Okul Beratı verildiğini belirtti.
Mehmet Karabekir alınan bu başarıdan bir öğretmen olarak gurur duyduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti: “Kütahya eğitim camiası olarak okulumuzun bu başarısı hem Kütahya'mız için hem de eğitim camiamız için büyük bir sevinç ve gurur kaynağı olmuştur. Bu okulun yıllardır istikrarlı bir şekilde hem ÖSS sonuçlarındaki başarısı ve hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerdeki hem il hem Türkiye çapındaki başarılarında Okulumuzun 10 yıl müdürlüğünü yapmış ve emekli olmuş Sayın Salih Özden'in, şu an görev yapan idari kadronun ve okulumuzda görev yapan değerli öğretmenlerimizin büyük emekleri ve katkılarının olduğunu yakinen biliyoruz. Kütahya eğitim camiası olarak bu başarıda emeği geçen tüm okul yöneticilerine öğretmenlerine velilerine ve öğrencilerine teşekkür ediyor Kütahya olarak bu tür başarıların devamını bütün okullarımızdan bekliyoruz.” (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com