Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi'nde hüzünlü veda...

Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi'nde hüzünlü veda...
Müdür yardımcıları M.Emin Özcan ve Murat Biçer MEB'nın rotasyon yönetmeliği kapsamında uzun süredir görev yaptıkları okullarından düzenlenen veda töreniyle uğurlandılar.

Müdür yardımcıları M.Emin Özcan ve Murat Biçer MEB'nın rotasyon yönetmeliği kapsamında uzun süredir görev yaptıkları okullarından düzenlenen veda töreniyle uğurlandılar.
Biçer Kılıçarslan Anadolu Lisesi Müdür Yardımcılığına, M.Emin Özcan ise Anadolu Kız Teknik Meslek Lisesi Müdür Yardımcılığı görevlerine getirildi.
Okul spor salonunda düzenlenen veda törenine okul öğrencileri, okul aile birliği üyeleri, öğrenci velileri ve mezun öğrencilerden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.
Törende okul Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hasan Efe tarafından yapılan konuşma sırasında hüzünlü ve duygusal anlar yaşandı. Konuşmada uzun yıllar Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi'nde görev yapan müdür yardımcılarının okula olan katkıları anlatıldı. Okul Edebiyat öğretmenlerinden Hasan Efe şunları söyledi. “Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesinin başarısıyla, disipliniyle, temizliğiyle, eşsiz bahçesi ve yurt imkanlarıyla saygı , sevgi ve güvenin hissedildiği ortamıyla öğrencilerin velilerin hayallerini süsleyen bir okul olmasında öne çıkan isimlerden üç müdür yardımcımızı Sayın Süleyman Sert, Sayın Mehmet Emin Özcan ve Sayın Murat Biçer'i uğurlamak zorunda olmanın burukluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. Efe okula ilk defa öğrenci alınacağı zaman belediye hoparlöründen duyuru yapılarak öğrenci alındığını, bu konumdan okulumuzun hocalarımızın emekleri sonucu ülkemizdeki Anadolu Öğretmen Liseleri arasında model okul olma başarısını gösterdiğini söyledi.
Okul Edebiyat öğretmeni Hasan Efe sözlerini şöyle tamamlayarak öğretmen, veli ve öğrencilerin duygularına tercüman oldu. “Onlara her şeyden önce örnek birer insan oldukları için teşekkür ediyoruz. Öğrenciye örnek, öğretmene örnek , eğitim camiasına örnek oldular. Samimi, sıcak, dost ve güvenilir kişiliklerini hiçbir zorluk gölgelemedi. Engeller karşısında kararlı azimli ve ileri görüşlü oldular. Mesleklerine duydukları saygı, okulumuza duydukları sevgiyle birleşince muhteşem başarılara imza attılar. Okulunu sahiplenmeyi onlarda gördük. Bu binaya taşınırken onlar kamyonun üzerinde sıra taşıyorlardı. Şantiye görünümlü bahçe, boş bir bina teslim alıp, bugün fiziki imkanları, iç donanımıyla kıskanılan bir görünüme sahipsek bunda onların payı büyük. Tabiri caizse avuçlarında büyüttükleri bir kurumu bu yüzden çok sahiplendiler. Bu okulun Kütahya ilinden Türkiye'nin dört bir yanına taşınmasında onlara çok şey borçluyuz.
Bu duygu ve düşüncelerle kendilerine bir kez daha teşekkür görev yerlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com