“Kütahya Belediyesi halkın gözünü boyamaya çalışıyor”

“Kütahya Belediyesi halkın gözünü boyamaya çalışıyor”
CHP İl Başkan Yardımcısı Cengiz Uysal, Kütahya belediyesinin yerel seçimlere aylar kala yapılan asfaltlama çalışmalarının insanların gözünü boyamak olduğunu söyledi.

Uysal, Tavşanlı Çobanköy'e zehirli katı atık bertaraf tesisi kesinlikle yapılmaması gerektiğini de söyledi.

Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tavşanlı Çobanköy zehirli katı atık bertaraf tesisi kesinlikle yapılmamalıdır!... GedizMutlu Akü fabrikasının katı ve sıvı atıklarının filtrelenmesi, Şaphane’deki asit havuzlarının ilçe yerleşim dışına çıkarılması gerekmez mi? Gümüş tesislerinde havuz çökmesi 21. Yüzyılda Dulkadir köyünü tarihten silmedi mi? Evet; ekilebilir 1 cm kalınlığında toprak için 200 yıl gerektiğini biliyor muyuz? Kütahya tarımda, termal turizmde ve maden kaynaklarında zengin olmasına rağmen neden köy-kent durumundadır? Neden organize sanayimiz İstanbul, İzmir, Eskişehir yapılanmasında değildir? Neden yerel seçimlere 1 yıl kala Türkmen suyumuz Kütahya’nınpınarlarından halkın hizmetine sunulmaz? Halkımız, yeni bir rant alanı mı oluşturulmakta sorusunun cevabını bulmuş değildir.

Yerel seçimlere aylar kala asfalt çalışmaları adeta halkımızın gözüne sokarcasına yapılmaktadır. Alt yapı yapılanması olan doğalgaz, havagazı, kanalizasyon, pis su, elektrik, su, telefon v.b. galeri halinde yerin altına alınıp, şehir merkezi kaliteli kaldırımla çok amaçlı yayakaldırımı asfalt yerine yapılsa ekonomik ve estetik açıdan Kütahya’nın çehresi değişmez mi?

Neden üst geçitlerimizin estetik görüntüsü ve kullanılabilirliği yok?

Fabrikalarımızın ve şehrimizin atık yapılanması filtreden geçirilip Sofça barajı su sporlarına kazandırılmaz mı? Kütahya AKP ilçe belediye başkanlıkları halkın ihtiyacı olan sünnet düğününü yaparken Kütahya AKP belediye başkanlığı bu kamu görevini neden yerine getirmez?

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Kütahya bir ilki yaşadı. AKP iktidarında Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi neden mahkemelik?

Kütahya’mız tüm zenginliklerine rağmen göç vererek neden adeta köy-kent durumuna getirilmiştir?”

Uysal, son olarak “Cumhuriyet Halk Parti belediyeciliğinde, ekolojik dengeleri koruyarak tarım, hayvancılık, termal turizm, dağ turizmi ve Sofça su sporları yapılanmasında üniversite, kent konseyi, sivil toplum örgütleri ile beraber modern teknoloji, sermaye birikimi, iş gücü, sınıfsal yapılanmasıyla sanayisi dinamizm kazanan, çağdaş, yaşanabilir bir Kütahya için 2014 yerel seçimlerinde sandıkta buluşalım” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com