“Kütahya Belediye'si Plansız Çalışmalar Yapıyor”

“Kütahya Belediye'si Plansız Çalışmalar Yapıyor”
DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi, Kütahya'nın gelişmesi için halkın duyarlı olması ve Kütahya Belediyesi'nin de halk ile kordineli çalışması gerektiğine dikkat çekti. Nimsi, ayrıca belediyenin palnsız ve programsız işlere imza atığını

DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi, Kütahya'nın gelişmesi için halkın duyarlı olması ve Kütahya Belediyesi'nin de halk ile kordineli çalışması gerektiğine dikkat çekti. Nimsi, ayrıca belediyenin palnsız ve programsız işlere imza atığını da vurguladı.
Nimsi, Kütahya'nın yanlış veya alelacele yapılan planlamalar yüzünden keşmekeşlik yaşadığını, ikinci dönemini yaşayan belediyenin hiçbir hazırlık yapmadan plansız şekilde çalışmalarla imza attığını, şehrin görünümünün gittikçe bozulduğunu ve halkın giredek zor durumda kladığını vurguladı.
Yapılan çalışmların plansız ve programsız yapıldığını dile getiren Nimsi, konuşmasında şu konulara değindi:
“ Kütahya Beldiyesi yaptığı yol trafiğini iyileştirmede tüm problemleri analiz etmeden iylieştirme yapmaya başlamış, halkı evinden yurdundan etmiş, yıkıntıları ortada bırakarak, hem trafiğin akışını zorlaştırmış, hem de mahallenin bir çöplüğe dönüşmesine neden olmuştur. İç ve dış turizm yönünden önem taşıyan Ulu Cami'yi, müzeyi ziyarete gelenlerin, Kütahya Kalesini görmek için oradan geçenlerin karşılaştıkları manzara hiç de iç açıcı değildir. Şehrimiz için eksi puandır.
Ya trafik keşmekeşine ne demeli? Yeni trafiğe açılan yol, iki arabanın zor ilerlediği bir yol. Orada, mağazasına eşya indirmek için duran bir aracın yanından geçmek maharet ister. Alternatif yola çıkışta, daha önce trafik az işlediği için tehlike arz etmeyen durum, şimdi oldukça tehlikeli, görüş açısı olmadığından.
Ya belediye iş hanının oradan gelip de Meydan kavşağına gitmek isteyenlerle, alternatif yoldan gelenlerin yaşadıkları. Çaprazlama yol trafiği nerede görülmüş? Hele ki, o yoldan çıkmak için, Balıklı Caddesi'nden gelenleri görmek ayrı bir dert. Hayli yola çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Her an tehlike. Ben çalışıyorum diyebilmek için, tüm alt yapı hazırlanmalı, planlamalar yapılmalı, halka sunulduğu zaman kimse sancı çekmemeli.
Yollar ise hala kötü. Doğalgaz ve su boruları değişimi çalışmaları nedeniyle kazılan yollar hala üstünkörü örtüldüğü gibi duruyor. Köy yollarından farkı olmayan cadde ve sokaklar şehri bir Kütahya'da yaşamak zorunda bırakıldık.” şeklinde açıklamlarda bulundu.
Toplu taşım araç sahiplerinin yaşadığı gerginliğin halka da yansıdığını ve bundan dolyı halka huzursuzluk yaşandığını vurgulayan Nimsi, Kütahya Belediyesi'nin sakin ve huzurlu bir şeklide halkı tedirginlik ortamnına sürüklemeden çalışmlarını yerine getirmesi grektini vurguladı.
Son olarak halktan her ay toplanan katı atık parasının halka büyük bir küflet olarak bindiğini belirten Nimsi;”Katı atık projesini bahane ederek halkın sırtına yük bindiren, sularının bolluğuyla ünlü şehrimizde suyu, çevre illere göre halka oldukça pahalı veren belediye anlayışı biz Kütahyalıları gerçekten üzmüş ve yıpratmıştır. Umarız ki, bundan sonraki çalışmalar, düzenli, halkı yıpratmayan, germeyen 'halk' için yapılan çalışmalar olur” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com