Kütahya Belediyesinden anaokulu için bina bağış

Kütahya Belediyesinden anaokulu için bina bağış
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, makamındaki törende yaptığı konuşmada, Belediye Sosyal Tesislerinde bulunan binanın, anaokulu inşa edilmesi için kendilerine devredildiğini bildirdi. Belediyenin daha önce eğitime önemli katkılar sağladığına işaret eden Ko

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, makamındaki törende yaptığı konuşmada, Belediye Sosyal Tesislerinde bulunan binanın, anaokulu inşa edilmesi için kendilerine devredildiğini bildirdi.
Belediyenin daha önce eğitime önemli katkılar sağladığına işaret eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Biz Çinigar Birliği olarak belediye ile birlikte Sinerköy İlköğretim Okulu, Orgeneral Asım Gündüz İlköğretim Okulu ve Evliya Çelebi Mahallesi'nde bir anaokulu yaptık. Şu anda Fevzi Çakmak İlköğretim Okuluna ek bina yapıyoruz. Ayrıca bu yıl Çinigar bütçesinden bir de pansiyon yapıyoruz. Bunlar, belediye ve İl Özel İdaresinin bütçelerinden verdikleri imkanla oluyor. Ayrıca buna ek olarak Belediye Başkanımız Mustafa İça, Belediye Sosyal Tesislerinde bulunan bir binayı da blok halinde anaokulu yapılmak üzere Milli Eğitime devretti. Belediye Başkanımıza ve Meclis üyelerine teşekkür ediyorum.''
Kütahya'da eğitim alanında önemli çalışmalar yapıldığını ifade eden Kocatepe, ''Mevcut okullara da yenileri ekleniyor. Bu yıl Domaniç Anadolu Öğretmen Lisesi eğitim öğretime başladı. Gediz'de bir fen lisesi açılması onaylandı. Simav ve Tavşanlı'da ise yeni birer okul açtırmak üzere Valilik olarak tekliflerimiz var'' dedi.
Belediye Başkanı Mustafa İça da Özelleştirme Yüksek Kurulunca Kütahya Belediye Başkanlığına tahsis edilen blokun, Belediye Encümeninin kararıyla bedelsiz olarak Valiliğe tahsis edildiğini anlattı.
Konuşmaların ardından protokol, Vali Kocatepe, Belediye Başkanı İça ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından imzaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com