Kütahya Belediyesi'nden eğitime katkı

Kütahya Belediyesi'nden eğitime katkı
Kütahya Belediyesi ile Özel Birey Dershanesi arasında, dar gelirli aile çocuklarının yararlanacağı kurs protokolü imzalandı.

 Kütahya Belediyesi ile Özel Birey Dershanesi arasında, dar gelirli aile çocuklarının yararlanacağı kurs protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan AK Partili Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, başarılı öğrencilerin desteklenmesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: 'Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir protokolün bir benzerini imzalamak üzere bir aradayız. Kütahya Belediyemiz sosyal amaçlı eğitime destek programları çerçevesinde dershanelerle anlaşmalar yapmaktadır. Dershanelerimize çağrılarda bulunduk. Bugün bu çağrılara cevap veren dershanelerimizden biri olan Özel Birey Dershanesi Kurucu Müdürü İbrahim Erdem beraberiz. İhtiyaç sahibi olan ancak dershanelere gidemeyen, başarılı öğrencileri topluma kazandırmak, başarılarının devamını sağlamak amacıyla Kütahya Belediyesi bir önderlik yapmaktadır. Dershanelerimiz kendi imkanları doğrultusunda açacakları kontenjanlar doğrultusunda bu hizmete destek vereceklerini belirtmişlerdir.
Özel Birey Dershanesi, ÖSS, SBS destek kurslarından, SBS'ye hazırlık olarak, Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilimler, ÖSS'ye hazırlık olarak Matematik, Fizik, Kimya, Türkçe, Biyoloji derslerinde başarılı öğrenciler müracaat edecekler, bir önceki yılın karnesine göre ihtiyaç durumları belirlenip, muhtarlarımızla beraber bunların değerlendirmesi yapılarak, kayıtları yapılacaktır. Kış kursları için başvurular bugünden itibaren başlamıştır. 8-12 Eylül tarihleri arasında başvurular yapılacaktır. 18 Eylül'e kadar değerlendirmeler yapılacaktır. 23 Eylül'de başlayan kış kursu 1 Haziran da sona erecektir. Ben eğitime ve ihtiyaç sahibi halkımızın başarılı öğrencilerine bu desteklerinden dolayı Özel Birey Dershanesi Kurucu Müdürü İbrahim Erdem'e teşekkür ediyorum. Kazançlarının bol olmasını, topluma yararlı olmak adına geleceğimize sahip çıktıkları için de teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. İnşallah diğer dershanelerimizde bu çağrımıza cevap verirler. Toplumu el birliği ile kucaklayarak, Kütahya'mızı yarınlarına hazırlarız.'
Özel Birey Dershanesi Kurucu Müdürü İbrahim Erdem de yaptığı açıklamada, Başkan İça'ya böylesine güzel bir çağrıda bulunduğundan dolayı teşekkür ederek, her zaman ellerinden gelen desteği vereceklerini belirtti.
Kurs protokolü Belediye Başkanı Mustafa İça ve Özel Birey Dershanesi Kurucu Müdürü İbrahim Erdem arasında imzalandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com