Kütahya Belediyesinden engelli memur alımı

Kütahya Belediyesinden engelli memur alımı
Kütahya Belediyesi'nde açık bulunan bilet satış memuru, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veznedar, memur ile hizmetli kadrolarına 8 engellinin istihdam edileceği bildirildi.


     Belediyeden verilen bilgiye göre, iki kişilik bilet satış memurluğu kadrosuna en az lise veya dengi okul mezunu, bir kişilik bilet satış memurluğuna en az iki yıllık yüksek okul mezunu olanlar başvurabilecek.
     İki kişilik veri hazırlama ve kontrol işletmenliği kadrosundan birine en az lise veya dengi okul mezunları, diğerine en az iki yıllık yüksek okul mezunları, veznedar ve memur kadrolarına fakülte mezunları, hizmetli kadrosuna ise ortaokul mezunlarından sınavda başarılı olanlar alınacak.
     Söz konusu kadrolara, özürlülük oranı en az yüzde 40 olanlar başvurabilecek.
     ''657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 48. maddesinin (A) bendinin 7. fıkrası hariç bu maddede belirtilen şartları taşıma'' koşulu bulunan adayların müracaatları, Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce iş talep formu, vesikalık fotoğraf ve sağlık kurulu raporuyla kabul edilecek.
     27 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında kabul edilecek başvurular sonrasında sınav yeri, tarihi ve saati, adaylara verilecek sınava giriş belgesinde belirtilecek.
     Eğitim koşulu ortaokul mezunu olarak belirtilen hizmetli kadrosu için bu eğitim düzeyinde yazılı sınava başvuran aday bulunmazsa ilkokul mezunlarından da başarı sıralamasına göre atama yapılabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com