Kütahya Belediyesi'nden Muharip Gazi eşine kurasız daire tahsisi

Kütahya Belediyesi'nden Muharip Gazi eşine kurasız daire tahsisi
Kütahya Belediyesi Kütahya’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapımı tamamlanan ve belediyeye tahsisi yapılan alt gelir grubuna ait 2+1 tipi 64 konuttan 1 adedini ayrılan kontenjan kapsamında kurasız bir şekilde Muharip Gazi eşine verdi.
Şehit ve Gazi yakınlarını emanet olarak gördüklerini bildiren Belediye Başkanı Mustafa İça, imkanlar dahilince onlara yardımcı olmaya, sahip çıkmaya çalıştıklarını ifade ederken anahtar teslimi yapılan Nimeti Bal’ın oldukça duygulandığı gözlendi. 
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kütahya’da 3 alanında yapımı tamamlanan alt gelir grubuna ait 576 adet konuttan 2+1 tipi 64 adet konutu Kütahya Belediyesine tahsis etti. 64 adet konuttan DY-22 Blok 1. Kat 6 numaralı konutu Muharip Gazi eşi Nimet’i Bal’a verdi.
Muharip Gazilerimizin geride bıraktığı eşlerine, çocuklarına belediye olarak sahip çıkmaya çalışıyoruz. TOKİ tarafından belirli şartlarda belediyemize tahsisi yapılan konutlardan Muharip Gazi ailelerimizi faydalandırmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili kontenjanlar sağladık. Bu uygulamanın ilk adımı olan muharip gazi eşi Nimeti Bal Hanımefendiye, geçmişte Tugay Komutanımız olan Sami Fındıkoğlu’nun özel gayretleriyle temin ettiği imkanlarla biz de bu evi bedeli mukabili tahsis ettik. 2+1 tipi bu konutun teslimi belediyemize yapılmıştır. Bizler de belediyemizin sorumlulukları dahilinde kardeşimize bu evi vereceğiz. Her zaman konuştuğumuz gibi, şehit ve gazilerimiz bu vatan için kanını ve canını feda etmişlerdir. Geride bıraktıkları akrabası, annesi, babası, çocukları bize emanettir. Yerel yönetim olarak böyle bir sorumluluğu yerine getirmenin sevinci içerisindeyiz. Allah güle güle oturmak nasip etsin. İnşallah gazi ailemizi de evinde ziyaret ederek bir çayını içeriz” diye konuştu.
Anahtar tesliminde oldukça duygulanan Muharip Gazinin eşi Nimeti Bal da kendilerine sahip çıkıldığı için oldukça mutlu olduğunu, Kütahya Belediye Başkanına, Tugay Komutanına ve dairenin kendilerine verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.Yapılan konuşmaların ardından  Belediye Başkanı Mustafa İça, Muharip Gazi eşi Nimeti Bal’a konutun anahtar teslimini yaptı.
Anahtar teslim törenine Kütahya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğlu da hazır bulundu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com