Kütahya Belediyesi'ne büyük tepki!..

Kütahya Belediyesi'ne büyük tepki!..
Kütahya Belediyesi'nin, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki 6 bin metrekarelik yeşil alanı, köylere çalışan minibüsler için otogar yapma kararı almasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya milletvekili adayı Zeliha Aksaz ile çok sayıda vatandaş tepki gös

Kütahya Belediyesi'nin, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki 6 bin metrekarelik yeşil alanı, köylere çalışan minibüsler için otogar yapma kararı almasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya milletvekili adayı Zeliha Aksaz ile çok sayıda vatandaş tepki gösterdi.
Yıllarca trafik eğitim pisti ve yeşil alan olarak kullanılan bölgenin belediye meclisinde Yoncalı, Ilıca ve merkeze bağlı köy minibüslerinin toplanma bölgesi olarak kullanılmasına karar verilmesi mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı.
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya milletvekili adayı Zeliha Aksaz Zeliha Aksaz mahalle sakinleri ile birlikte yaptığı basın açıklmasında Kütahya Belediyesi'nin halka rağmen böyle bir karar almasının son derece yanlış olduğunu söyledi.
CHP Kütahya milletvekili adayı Aksaz: 'Burası yıllardır yeşil alan ve trafik eğitim pisti olarak kullanılıyor. Biz mahalle sakinleri olarak buranın bu şekilde kalmasını istiyoruz. Bunu Belediye Başkanı Mustafa İça ve belediye yetkililerine defalarca ilettik. Ama bizi dinleyen yok.
Mahalle ortasında otogar mı olur? Böyle bir belediyecilik anlayışı olur mu?' dedi.
6 bin metrekarelik alanı belediyeye şartlı istimlak ile verdiklerini belirten Mustafa Niğdelioğlu isimli mahalle sakini de, 'Bu saha dedelerimizden kalma. 20 yıl önce belediye istimlak ederken bir şartımız vardı. Bu resmi belgelerde de var. Burası sadece yeşil alan olarak kullanılacak diye şart koşmuştuk' diye konuştu.
Niğdelioğlu, belediyenin kararını mahkemeye taşıyacağını ve bölgenin kesinlikle yeşil alan olarak kullanılması için hukuki mücadele başlatacağını kaydetti.
Belediye yetkilileri ise bir değerlendirme daha yapıldıktan sonra nihai kararın verileceğini söyledi.
Basın açıklamasının ardından mahalle sakinleri olaysız bir biçimde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com