Kütahya Bütünşehir Oluyor

Kütahya Bütünşehir Oluyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kent sınırını büyükşehir belediyesi sınırı haline getiren 'bütünşehir' uygulamasının 30 büyükşehirin ardından ilerleyen süreçte Kütahya'nın da yer aldığı 51 ilde uygulanacağını söyledi .
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Kütahya ile birlikte toplam 51 şehrin 'bütünşehir' olması için start veriliyor.
 
Edinilen bilgiye göre AK Parti'nin geleneksel Kızılcahamam kampında gerçekleşen toplantıda, bazı katılımcılar 30 büyükşehirdeki 'bütünşehir' uygulamasının tüm iller için geçerli olması önerisini gündeme getirince Başbakan Erdoğan da, 'Benim de gönlüm bu yönde' diyerek, tüm il sınırları içindeki seçmenlerin büyükşehir belediye başkanlığı için oy kullandığı modelin 30 büyükşehirde 2014'teki yerel seçimlerde deneneceğini söyledi. Erdoğan, ilerleyen süreçte 'bütünşehir' uygulamasının tüm iller için gündeme geleceğini ifade etti.
 
İŞTE 51 BÜTÜNŞEHİR
Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Artvin, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Rize, Sivas, Siirt, Sinop, Tokat, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce.
 
BÜTÜNŞEHİR UYGULAMASI NEDİR?
Bütünşehir uygulamasına geçilecek illerde belde belediyeleri ve köy muhtarlıkları kalkacak. Köyler mahalleye dönüştürülecek. İlçe belediyelerinin imar yetkileri ile itfaiye ve zabıta hizmetleri büyükşehire devrolacak. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com