“Kütahya çiniciliğini, sanattaen üst seviyelere çıkartacağız”

“Kütahya çiniciliğini, sanattaen üst seviyelere çıkartacağız”
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, çiniciliği, sanatta yeniden en üst seviyelere çıkartacaklarını söyledi.Kütahya Belediyesi ile İş-Kur İl Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi ortaklığıyla yürütülecek olan, Çini Dekorlama Kursu protokolü törenle imzala

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, çiniciliği, sanatta yeniden en üst seviyelere çıkartacaklarını söyledi.Kütahya Belediyesi ile İş-Kur İl Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi ortaklığıyla yürütülecek olan, Çini Dekorlama Kursu protokolü törenle imzalandı.
İmza töreninde konuşan Başkan İça, 'Her yıl İl İstihdam Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda meslek edindirme kursları açılmaktadır. İl İstihdam Kurulumuzda bu sene 11 adet kurs açılması kararlaştırılmıştır. Huzurunuzda İl İstihdam Kurulu üyelerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bugün protokolünü imzalayacağımız kurs 11 kurstan biridir. 12 kursiyerden oluşup günlük 15 TL ücret sağlamaktadır. 4 Nisan 2011 tarihinde başlayacak, 28 Haziran 2011'de sona erecektir. İş-Kur İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu program çerçevesinde kursiyerlerimiz günde 8 saat kursumuza iştirak edeceklerdir. Yaş sınırımız yoktur. Çini olduğu için bayanların girmesini özellikle arzu ediyoruz. İhtiyaç sahibi olması ve aynı zamanda da mesleki yeteneğinin de bulunması en önemli beklentilerimizdir. Kursa katılmak isteyenlerin ve tüm herkesin bu belirttiğimiz şartlar doğrultusunda müracaatında herhangi bir engel yoktur. Dolayısıyla geniş bir katılımın olmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Kütahya çini sanatta bir dünya markasıdır. Ancak Çini Sanatımızın gittikçe ticari kaygılarla yozlaştığı bir ortamı yaşıyoruz. Böyle bir ortam içerisinde geçmişten günümüze intikal eden gerçek Geleneksel Kütahya Çiniciliği ile ilgili her şeyi yeniden topluma aşılamak ve Kütahya Çini Sanatını tekrar en üst seviyelere çıkarmak en önemli hedefimizdir. Hem bir meslek edindireceğiz, hem de bir el sanatı olarak bunun kıymetini anlatacağız. Bu kursumuz bu anlamda çok önemlidir. Diğer kurslarımızda açılmaya devam edecektir. Bunlarında alt yapılarını hazırlıyoruz. Kurumların kendilerine göre sorumlulukları vardır” dedi.
Kurs protokolü, Belediye Başkanı Mustafa İça, İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan tarafından imzalandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com