Kütahya değişim istiyor!..

Kütahya değişim istiyor!..
Seçimlere iki ay kala son grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mevcut milletvekilerinin büyük bir çoğunluğunu aday göstermeyeceğini söyledi. Erdoğan'nın bu net tavrı haziran ayında yapılacak seçimler sonrasında mevcut milletvekillerin

Seçimlere iki ay kala son grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mevcut milletvekilerinin büyük bir çoğunluğunu aday göstermeyeceğini söyledi. Erdoğan'nın bu net tavrı haziran ayında yapılacak seçimler sonrasında mevcut milletvekillerinin yarısının parlamento dışı kalacağını gösteriyor. Kütahya'da mevcut vekillerin de aday listenine alınmaycağı ve AKP Genel Merkezi tarafından Kütahya'da sürpriz isimlerin aday gösterileceği ifade ediliyor. Kütahya halkı da Edoğan'ın bu tavrından memnun olduklarını; “Bizde Kütahya'nın mevcut vekilleirinin yeniden aday gösterilmesini istemiyoruz” şeklinde konuştular.
-KÜTAHYA AKP'Lİ VEKİLLERE ÜZÜCÜ HABER-
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 23. Dönem son grup toplantısının kapalı bölümünde mevcut milletvekillerine bu dönem üçüncü olanlardan da bazılarının listeye alınmayacağını açıkladı. 'Bir dönem ara verileceği için bazı tecrübeli arkadaşlara ihtiyaç olacak. Listeye almadığım arkadaşları genel merkezde değerlendireceğim' diyen Erdoğan kapalı grup toplantısında milletvekillerine bir kez daha 'darılmayın küsmeyin kırılmayın' mesajını verdi.

ERDOĞAN: “ YENİ YÜZLERE YER VERECEĞİZ”
Seçim sürecinde halkın nabzını takip eden gazetemiz halkın istek ve düşüncelerini dile getimeye devam ediyor. Kütahya halkı seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kala AKP mevcut vekillerinin yeniden aday gösterilmesini istemiyor.
Kütahya'da yeni yüzlerin aday gösterilmesini isteyen vatandaşlar, Başbakan Erdoğan'nın son grup toplantısında mevcut vekillere yönelik yaptığı şu konuşmayı: “Biliyorsunuz son kez aday oluyorum. Sonra ara veriyorum, gerisi Allah kerim. Siyaset sadece bu çatı altına girmek değildir. Aday olamadığımız andan itibaren eyvallah değil, bir daha ki seçimlere kadar kaybolanlardan olmamalıyız. Aynı şekilde yola devam etmeliyiz. Millete hizmetin sayısız yolu, yöntemi var. Siyaset sadece bu çatı altına girmek değildir. Siyaset, partide yapılır, partinin dışında çeşitli kurum ve kuruluşlarda yapılır. Eğer biz muhafazakar, demokrat bir hareketin mensuplarıysak, bu hareketin çeşitli kurum ve kuruluşlarında da görev yapmamız gerekir.Yani aday olamadığımız andan itibaren eyvallah değil, bir daha ki seçimlere kadar kaybolanlardan olmamalıyız. Aynı şekilde yola devam etmeliyiz. Bunun bir çok yöntemi var. Biz de kenara çekilir, bir yol tutturur ve millete kaldığımız yerden hizmete devam ederiz. Aktif siyasetin mekanı, sadece burası değildir.' son derece yerinde bulduklarını ifade ettiler.

KÜTAHYA HALKI: “VEKİLLERİN HEPSİ DEĞİŞSİN”
Erdoğan'nın bu konuşması Kütahya kamuoyu tarafından son derece olumlu karşılandı. Kütahya halkı da mevcut vekillerin yeniden aday gösterilmemesi gerektiğini Erdoğan'nın bu kararının Kütahya için son derce olumlu olduğunu ifade ettiler.
2002 seçimlerinde Meclis'in yüzde 89'u, 2007'de ise yüzde 67'i yenilenmişti.AK Parti'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Haziran seçimlerinde partinin önde gelen isimlerinin listelerde olmayacağı uyarısında bulunmasının ardından yeniden aday gösterilmeyecek milletvekillerin kimler olacağı merakla beklenmeye başlandı. AK Parti'de 2007 yılı seçimlerinde 155 milletvekili liste dışı kalmıştı. AK Parti'nin 12 Haziran seçimlerinde de liste dışı kalacak milletvekili sayısının bu rakamın altında olmayacağı tahmin ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com