Kütahya Devet Hastanesi'nden açıklama

Kütahya Devet Hastanesi'nden açıklama
Kütahya'da, 18 Mayısta, 6'ncı kattaki evinin penceresinden otomobilin üzerine düşerek yaralanan 2 yaşındaki çocuğa, olay sonrası ilk götürüldüğü Kütahya Devlet Hastanesinde 2.5 saat müdahale yapılmadığı iddiasının gerçekleri yansıtmadığı bildirildi.

Hastanede o gün nöbetçi uzman hekimlik görevini yürüten anestezi ve reanimasyon uzmanı Dr. Cevher Ünsal, yazılı açıklamasında, Eymen Temizerler'in (2) babası Ahmet Temizerler tarafından ortaya atılan 2.5 saat müdahale yapılmadan bekletildiği iddiasının doğru olmadığını belirtti.
Acil Servise getirilen çocuğun hemen tomografi ünitesine alındığını, damar yolu açılarak serum verildiğini ifade eden Dr. Ünsal, nefes alış verişi yetersiz olduğundan soluk borusuna tüp yerleştirildiğini ve bu tüpten oksijen desteği sağlandığını duyurdu.
Dr. Ünsal, şunları kaydetti:
''Hastanın soluk borusuna kaçan kanlar temizlendi. Tomografi ve tüm vücut röntgenleri çekildi. İlgili branş hekimleri hastaneye davet edilerek değerlendirme yapıldı. Ailesi önce çocuğun Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesine sevkini istedi. Daha sonra bundan vazgeçerek Evliya Çelebi Devlet Hastanesine sevk talebinde bulundular. Biz de hastayı ambulansla bu hastaneye gönderdik. Hastanemizdeki müdahaleler olmasaydı hasta muhtemelen kaybedilecekti. Hastanemiz üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com