"Kütahya, dünyada izciliğin merkezi olacak"

"Kütahya, dünyada izciliğin merkezi olacak"
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, kenti izciliğin merkezi haline getireceklerini söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, kenti izciliğin merkezi haline getireceklerini söyledi.
Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü İl İzcilik Kurulu Başkanı Müjdat Ünsal ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Mustafa İça'yı ziyaret ederek, bilgi alış verişinde bulundu.
Kütahya Belediyesi Spor Koordinatörü Mustafa Taşpınar'ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa İça, 'Kütahya'da izcilikle ilgili, Milli Eğitim Bakanlığıyla Belediyemiz ortak bir proje gerçekleştirmiştir. Ilıca'da 30 dönüme yakın bir orman alanı içerisinde Türkiye çapında belli periyotlarla hizmet veren bir kamp açtık. Bu çalışmaların devam etmesi gerekmektedir. Kütahyalı izcilerin çok büyük bir hararetle bunu benimsemesini istiyoruz. Sizler bunu hissetmelisiniz, oradaki eksikleri bilmelisiniz ki gelen guruplara Kütahya'mızı tanıtıp, turizme de hizmet etmeniz gerekmektedir' dedi.

'HEDEFİMİZ BÜYÜK'
Kütahya'da izciliğe büyük ilgi olduğunu kaydeden Başkan İça, 'Ilıca'da her yıl 200 er kişiden oluşan 4 gurup halinde 800 kişinin ziyaretiyle izciliği Kütahya'ya taşıdık. Ilıcada Kaplıcaları ve orman örtüsü içerisinde sağlıklı yaşam koşullarında izciliğimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak yeni seçilen yönetimle beraber hedefi büyütmek adına bazı kararlar aldık. Bu karaları, Milli Eğitim Müdürümüz ve Gençlik Spor İl Müdürümüzle paylaştık. İzcilik bu iki müdürlük arasında faaliyet göstermektedir. Belediye Spor bünyesinde de izcilik şubemiz var. Üçünü de bir araya getirebileceğimiz Kütahya'da izcilik adına bir gelişimin yapılanabilmesi için, bir protokolle öncelikle yerel düzeyde organize olunması, daha sonra ulusal düzeyde, son olarak ta uluslararası düzeyde Kütahya'da izciliğin gelişmesini sağlamak istiyoruz' şeklinde konuştu.
Milli Eğitim Müdürlüğü İl İzcilik Kurulu Başkanı Müjdat Ünsal da, İça'ya izcilikle ilgili yaptığı çalışmalardan ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, bir çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com