"Kütahya Eğitimde Hak Ettiği Değeri Yakalayacak"

"Kütahya Eğitimde Hak Ettiği Değeri Yakalayacak"
2010-2011 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'daki bazı okullara kırtasiye yardımında bulunduklarını söyledi. İça, ayrıca Kütahya'nın eğitimde hak ettiği yere gelmesi için herkesin tam anlam

2010-2011 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'daki bazı okullara kırtasiye yardımında bulunduklarını söyledi. İça, ayrıca Kütahya'nın eğitimde hak ettiği yere gelmesi için herkesin tam anlamıyla çalışması gerektiğini belirtti.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, dün Hüsnü Kişioğlu Lisesi, Yenidoğan İlköğretim Okulu ve Dumlupınar İlköğretim Okullarını ziyaret ederek, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilemek üzere kırtasiye yardımında bulundu.
Kırtasiye dağıtımı sırasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa İça, eğitime herkesin destek olması gerektiğini vurgulayarak, Kütahya Belediyesi olarak eğitime gereken destekleri vereceklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.
Hüsnü Kişioğlu Lisesi öğrencilerine verilmek üzere okul müdürüne kırtasiye araç ve gereçlerini teslim eden Mustafa İça Kütahya'nın eğitimde hak ettiği yerde olması için daha çok çalışılması gerektiğini vurgulyarak konuşmasını şöyle sürüdrü:
'Kütahya eğitimde hak ettiği yerde olmadır. Gereken standartlara artık uyulmaya çalışılıyor. Siz öğretmenlerimizin de üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptığınıza inanıyoruz. Kütahya Belediyesi olarak, kırtasiye konusunda desteklerimiz devam etmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak yapılan çalışmalar doğrultusunda Kütahya'mızın her tarafındaki okullara her geçen yıl artan miktarda destek vermeye çalışıyoruz. Bilindiği gibi Belediyemiz kültür, sanat ve eğitimle ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bunlarla ilgili Ressam Ahmet Yakupoğlu Sergi ve çok amaçlı salonumuzu, okullarımızın eğitim çalışmalarında kullanabileceği bir yer haline getirdik. Burası sinema dahil her türlü gösterimin yapılabileceği bir yerdir. Ayrıca ücretsiz kurslar açıyoruz. Sizden isteğimiz, ihtiyacı olan öğrencilerimizi bu kurslarımıza yönlendirmenizdir. Onların bu imkânlardan yararlanmalarını istiyoruz. Diğer bir konu Kütahya Kent Tarihi Müzemizi açtık. Müze kentin kuruluşundan başlayıp, sosyal, kültürel, etnografik, geleneklerimiz, göreneklerimiz, el sanatlarımız gibi her türlü değerimizin teşhir edilip, anlatıldığı bir yerdir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi oraya davet ediyorum. Mutlaka görmeleri gerektiğini düşünüyorum. Yeni öğretim yılınızı kutluyor, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com