Kütahya Emniyet Müdürü Değişti

Kütahya Emniyet Müdürü Değişti
Kütahya Emniyet Müdürü İbrahim Çelik'in, Erzurum Emniyet Müdürlüğüne, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu'nun ise Kütahya Emniyet Müdürlüğüne atandığı açıklandı.

Kütahya Emniyet Müdürü İbrahim Çelik'in, Erzurum Emniyet Müdürlüğüne, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu'nun ise Kütahya Emniyet Müdürlüğüne atandığı açıklandı.
Kütahya Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, Erzurum Emniyet Müdürlüğü'ne, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Kütahya Emniyet Müdürlüğü'ne atandığı açıklandı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ''Emniyet Müdürleri Kararnamesi''ne göre, Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne atanan Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur'un yerine bu göreve, Kütahya Emniyet Müdürü İbrahim Çelik tayin edildiği, İbrahim Çelik'ten boşalan Kütahya Emniyet Müdürlüğü'ne ise Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu getirildiği bildirildi.
İbrahim Çelik; 1953 yılında Gaziantep'in İslahiye ilçesinde doğduğu ve 1979 yılında polislik mesleğine başladığı ifade edildi.
Polis Akademisini 1986'da bitirdikten sonra Komiser Yardımcısı olarak Polis Akademisinde göreve başlayan Çelik, 1987-1990 arasında Paris'te UNESCO Daimi Temsilciliğinde ataşe olarak, 1990-1993 arasında yeniden Polis Akademisinde, 1993-1998 arasında Malatya Emniyet Müdürlüğünde değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 1998 yılında Manisa Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandığı kaydedildi.Çelik'in, 2007 yılının haziran ayından itibaren Kütahya İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı açıklandı.
Sezayi Kalyoncu; 1951 yılında İzmir'de doğduğu, Gürçeşme Polis Okulundan mezun olarak 17 Temmuz 1975'te Malatya ilinde Emniyet Teşkilatındaki ilk görevine başladığı açıklanarak,
Erzurum'da görevliyken Polis Enstitüsünü kazanan ve buradaki 4 yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan Kalyoncu, 1984'te Kars iline Komiser Yardımcısı olarak atandığı belirtildi.
Sırasıyla çeşitli rütbelerde Adana ve Muğla illerinde değişik birimlerde görev yaptıktan sonra 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfisiyle Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına tayin edilen Kalyoncu, daha sonra Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde Polis Başmüfettişi olarak görev yaptığı belirtildi.
Evli ve iki çocuk babası Kalyoncu, 29 Aralık 2008'den bu yana Hatay Emniyet Müdürlüğü'nü yürütüğü ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com