Kütahya-Eskişehir arasında THY araç seferleri başladı

Kütahya-Eskişehir arasında THY araç seferleri başladı
Kütahya-Eskişehir arasında karşılıklı araç seferleri yapılarak, THY yolcularının Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanından yararlanması için imzalanan protokol doğrultusunda seferler başladı. Kütahya-Eskişehir arasında karşılıklı araç seferleri yapıla

Kütahya-Eskişehir arasında karşılıklı araç seferleri yapılarak, THY yolcularının Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanından yararlanması için imzalanan protokol doğrultusunda seferler başladı.
KÜTAHYA - Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Kültür Sarayı bahçesinde düzenlenen tanıtım kokteylinde yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdikleri bu uygulamayla Kütahya'nın THY ile Eskişehir bağlantılı uçuşlarının başladığını bildirdi.
Uygulamaya dahil olan THY yolcularının Kütahya-Eskişehir ve Eskişehir-Kütahya arasında ücretsiz taşınacağını belirten İça, bunun büyük bir kolaylık olduğunu söyledi.
İça, uygulamanın aynı zamanda bölgenin turizmine de önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Bu uygulama, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine yönelik, ihalesi 28 Temmuzda yapılacak Zafer Havalimanına bir alternatif değildir. THY bir işletmecidir. Havalimanını bir otogar gibi düşünürsek, otogarda birçok işletmeci olur, otogarın yapımı ayrıdır, işletmeciyle onun daha rantabl çalışması için yapılacak kolaylıklar başkadır. Bugün birçok hava yolu şirketi var, ancak THY hepsinin üstünde ayrıcalıklı bir devlet şirketidir. Bu, Zafer Havalimanı yapılıncaya kadar yapılacak bir uygulamadır. O havalimanı hizmete girince bu proje kendiliğinden ortadan kalkacaktır. THY ile yaptığımız protokolde bu belirtilmiştir.''
Projede emeği geçenlere teşekkür eden İça, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasının akaryakıt desteği sağlayarak uygulamaya katıldığını sözlerine ekledi.
THY Eskişehir Satış Şefi Nafia Pelin Irmaklar da THY'nin her Eskişehir-İstanbul seferinden 1.5 saat önce aracın Kütahya'dan yola çıkacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından üzerinde Kütahya Belediyesi ve THY amblemleri bulunan pasta, Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Belediye Başkanı Mustafa İça, AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, THY Pazarlama Satış Başkanlığı uzmanlarından Murat Yağmur, THY Eskişehir Satış Şefi Nafia Pelin Irmaklar tarafından birlikte kesildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com