'Kütahya Evlerini Yaşatma Projesi'ne ödül

'Kütahya Evlerini Yaşatma Projesi'ne ödül
Kütahya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanarak 2011 yılı Avrupalı Seçkin destinasyonlar yarışmasına katılan "Kütahya Evlerini Yaşatma Projesi" beş finalist destinasyondan biri seçildi.

Kütahya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanarak 2011 yılı Avrupalı Seçkin destinasyonlar yarışmasına katılan 'Kütahya Evlerini Yaşatma Projesi' beş finalist destinasyondan biri seçildi.
Kütahya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanarak 2011 yılı Avrupalı Seçkin destinasyonlar yarışmasına katılan ve ilk beş finalist arasında yerini alan 'Kütahya Evlerini Yaşatma Projesi' ödülü 08 Ağustos 2011 Pazartesi günü Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye verildi.
Avrupa Komisyonu; Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında Avrupa turist Destinasyonlarının ortak ve farklı özelliklerine, üstün değerlerine dikkati çekmeyi, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlayarak, ekonomik gelişmeyi teşvik etmek amacıyla, her yıl yeni bir tema belirlemek suretiyle yarışma açmakta olup, başvurusu uygun görülen ülkelerin seçtiği ulusal destinasyonlara 'Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu Ödülü' verilmektedir.
Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen program çerçevesinde Avrupalı Seçkin Destinasyonların bu yılki teması 'İyileştirilmiş Fiziksel Mekanlar' olarak belirlenmiştir.
Bu kapsamda Kütahya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2011 yılı Avrupalı Seçkin Destinasyonlar yarışmasına katılmış, düzenlenen yarışma sonucunda 'Kütahya Evlerini yaşatma Projesi' beş finalist Destinasyondan biri seçilmiştir.
Finalist Destinasyonlar arasında seçilen 'Kütahya Evlerini Yaşatma Projesi' ödül töreni Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın himayelerinde 08 Ağustos 2011 Pazartesi günü Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.
Törende İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Müze Müdürü Metin Türktüzün ve Araştırmacı Belgin Pak'da hazır bulundu.
Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılan değerlendirme sonucunda ödüle layık görülen diğer dört finalist Destinasyon ise; Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Destinasyonu, İpek Yolu Üzerinde Mudurnu, Safranbolu Eski Çarşı ve Kıranköy, Tarsus St. Paulus Kuyusu ve Çevresi olmuştur.
Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Destinasyonu, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Yarışması 2011 Türkiye Ulusal Destinasyonu olarak seçilmiştir.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com