Kütahya Fuarı'nda “muhteşem” stantı

Kütahya Fuarı'nda “muhteşem” stantı
Kütahya'da bu yıl 37. kez açılan El Sanatları ve Ticaret Fuarında açılan Osmanlı Kültür ve Sanatını yansıtan kostümler büyük ilgi görüyor.

Kütahya'da bu yıl 37. kez açılan El Sanatları ve Ticaret Fuarında açılan Osmanlı Kültür ve Sanatını yansıtan kostümler büyük ilgi görüyor. Türkiye'nin Değerlerini Tanıtma Kültür ve Sanatımızı Geliştirme Derneğince sergilenen ve “Muhteşem Yüzyıl” dizisine ait kostümlerle vatandaşlar fuar hatırası çektirmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.
Açılan stant ile ilgili bilgi veren Tanıtma Kültür ve Sanatını Geliştirme Derneği Başkanı Abdurrahman Yıldız, gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.
Yıldız, “Bu yıl 37. kez açılan El Sanatları ve Ticaret Fuarında kültürümüzü yansıtan bir stant açmak istedik. “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde kullanılan ve Osmanlı dönemine ait olan “Sultan Süleyman”, “Hürrem Sultan”, “Nigar Kalfa” ve dizideki diğer oyunculara ait kostümleri buraya getirerek halkımızın ilgisine sunduk. Fuarı ziyaret eden binlerce vatandaşımız açmış olduğumuz sergiyi ilgi ile gezerek buradaki kostümlerle hatıra fotoğrafı çektiriyor. Bu durum bizleri oldukça memnun etmektedir” diye konuştu.
Türkiye Değerlerini Tanıtma Kültür ve Sanatımızı Geliştirme Derneğine üye olan sanatçıların da eserlerinin tanıtıldığını anlatan Dernek Başkanı Yıldız, “Burada hem ülkemizin ve geçmişimizin hem de ilimizin tanıtımını yapmaktan dolayı ayrıca mutlu ve memnun olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.
Bu yıl 37. kez açılan El Sanatları ve Ticaret Fuarında açılan “Osmanlı Kostümleri” konulu stant 22 Temmuza kadar gezilebilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com