Kütahya Fuarında ''Tavşanlı Gecesi''

Kütahya Fuarında ''Tavşanlı Gecesi''
Kütahya'da düzenlenen Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarında, ''Tavşanlı Gecesi'' etkinliği yapıldı.

Kütahya'da düzenlenen Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarında, ''Tavşanlı Gecesi'' etkinliği yapıldı.
     Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, fuar alanında oluşturulan platformdaki etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'de fuar denilince yerel ifadesi dışında ülkelerin simgesi haline gelen uluslararası fuarların akla geldiğini söyledi.
     Kütahya Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarının henüz uluslararası boyuta ulaşamadığını anımsatan Güler, şöyle konuştu:
     ''Bundan sonra alınacak önlemler ve yapılacak yatırımlarla bu fuarın enternasyonal kimliğine en kısa zamanda ulaşacağına inanıyoruz. Bu düşünceyle bu yıl 35'incisi düzenlenen fuara Tavşanlı ilçesi halkı olarak tüm ekibimizle burada katkı sağlamayı hedefledik. Düşüncemiz Kütahya bazında birlik ve beraberliktir. Kütahya'nın sadece ülke sınırları içerisinde değil, dünyanın 126 ülkesinde sahip olduğu değerlerle tanıtımını ön planda tutuyoruz. Fuara katkıda bulunan, fedakarlık yapan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz bundan sonraki dönemde gelişmeye ve kalkınmaya döner.''
     Daha sonra Belediye Başkanı Güler, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, Tavşanlı Leblebiciler Odası Başkanı Himmet Özer ve Tavşanlı Yumurtacılar Birliği Başkanı Kemal Özkul'a, organizatör Frig Fuarcılık yetkilileri tarafından organizasyona katkılarından dolayı birer çini tabak hediye edildi.
     Tavşanlı Belediyesi Arslanbey Mehteran Bölüğü ile mahalli sanatçı Himmet Ören'in konserlerinin yanı sıra Tavşanlı Halk Eğitimi Merkezinin halk oyunu gösterisine yer verilen gece, Nazmi Sarı İlköğretim Okulunun kolbastı ekibince sunulan dans etkinliğiyle sona erdi.
     Fuara Tavşanlı'dan katılan kurum ve kuruluşlarca oluşturulan 20'den fazla stantta, ilçenin ekonomik ve kültürel değerleri tanıtılıyor.
     6 Ağustosta Mithat Körler, 12 Ağustosta Sinan Yılmaz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kolbastı grubu, 14 Ağustosta Yusuf Güney, 15 Ağustosta pop müzik sanatçısı Canan tarafından konserler verilecek fuar, 15 Ağustosa kadar açık kalacak.

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com