Kütahya Gelişim Derneği açıldı

Kütahya Gelişim Derneği açıldı
Kuruluşu bir süre önce tamamlanan Kütahya Gelişim Derneği açıldı

Kuruluşu bir süre önce tamamlanan ve ilk Yönetim Kurulu toplantısını yapan Kütahya Gelişim Derneği, Kütahya ekseninde projeler geliştirerek Kütahya’nın gelişiminde öncü olmak, gelişime katkı sağlamak ve gelişimde diğer Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte hareket etmek istediklerinin altını çizdiler.
Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde biraraya gelen Kütahya Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, bir süre önce tamamlanan kuruluşlarının ardından dernek üyeleri ile tanışma, dernek faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunma ve derneğin ilk amaçlarındna olan Kütahya’yı her alanda geliştirme konularında yapılacak faaliyetler hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.
Kütahya Gelişim Derneği Başkanı Kamil Uludoğan, Kütahya’nın gelişimi, ilerlemesi ve kalkınması noktasında dernek olarak yapılacak çalışmalar hakkında dernek yönetim kurulu üyeleri ile paylaşımlarda bulundu. Derneğin kuruluş amaçlarından birinin de, Kütahya adına bir birliktelik ve bir ses oluşturmak olduğunun altını çizen Uludoğan, “Kütahya’nın gelişimi noktasında yapılması gereken çok şeyler var. Bunlar birçok yerde dile getirilir. Ancak iş bunlar için harekete geçmeye geldiği zaman çoğu kişi geri çekilmekte ve sorumluluk almaktan kaçınmaktadır. Sorumluluk almaktan çekinmeyen, varsa sorunların çözülmesi konusunda elini taşın altına koymaktan geri durmayan arkadaşlarımızla Kütahya Gelişim Derneği çatısı altında biraraya geldik. Derneğimizin yönetiminde hakikaten çok gayretli, sorumluluk duygusu taşıyan ve yaşadığı yerin sorununu kendi sorunuymuş gibi görüp hareket eden arkadaşlarımızla bu yola çıktık. İnşallah bu sorumluluk duygusuyla hareket ederek Kütahya menfaati merkezli işlere imza atarak örnek teşkil ederiz” diye konuştu.
Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri de benzer düşünceleri paylaşıp Kütahya yararına yapılacak her türlü işlerde görev almaktan kaçınmayacaklarını ifade ettiler.
Kütahya Gelişim Derneği şu isimlerden oluşuyor. Dernek Başkanı Kamil Uludoğan (Kütahya Zafer Gazetesi Kurucusu) Yönetim Kurulu Üyeleri; Mustafa Yenipazar (Makine Mühendisi-AK Parti Kütahya İl Başkanı), Özlem Arık (Diş Hekimi), H.Hüseyin Çakmak (AB Uzmanı, AB Müktesebat Denetçisi), Ahmet Göktekin (Mimar), Yavuz Doğanay (Proje Uzmanı), Ali Rıza Soyaslan (Proje Uzmanı), Halis Ömür (Orman Mühendisi-Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı), Halil Kuru (İşadamı), Fatih Nergiz (İşadamı), Ercan Çoban (İşadamı), Dr. Ahmet Sakallı (Medline Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı), Hacı Şahin (Memur), Dr. Muhammet Adil (Uluslar arası İlişkiler Uzmanı-TASCA Başkanı), Kamil Gündüz (Elk. Elkt. Mühendisi), Ali Okçu (ASKF Yönetim Kurulu Üyesi), Hüseyin Sarı (Beyazay Derneği Kütahya Şube Başkanı), Ramazan Doğan (Kütahya Zafer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni).

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com