“Kütahya Gelişiyor”

“Kütahya Gelişiyor”
KÜGİAD Başkan A.Volkan Turgut, Kütahya'nın dinamiklerinin sık sık bir araya gelerek fikir alışverişleri yaptığını ve bu toplantılarda Kütahya adına görev dağılımları yaptığını belirterek:” KÜGİAD olarak Kütahya'daki olumlu yönde gelişen

KÜGİAD Başkan A.Volkan Turgut, Kütahya'nın dinamiklerinin sık sık bir araya gelerek fikir alışverişleri yaptığını ve bu toplantılarda Kütahya adına görev dağılımları yaptığını belirterek:” KÜGİAD olarak Kütahya'daki olumlu yönde gelişen güzellikleri görüyoruz ve umutlarımızı kaybetmiyoruz. Bu güzellikler bizimle birlikte tüm yatırımcılara moral veriyor. Bu umutlu tablonun bir gün mutlu bir tabloya dönüşeceğine de inancımız tamdır.”dedi.
Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı A.Volkan Turgut, yapılan eleştirilere nazaran olumlu gelişmeleri de görmenin hem Kütahya adına hem de yatırımcılar adına büyük moral kaynağı olduğunu söyledi.
Kütahya 1.Organize Sanayi Bölgesi'nin şu anda 62 çalışan tesisi ve 3100 istidamı bulunduğuna dikkat çeken Başkan Turgut, OSB'nin 215 hektarlık arazisinin yaklaşık 400 hektara çıkarılması için kamulaştırma aşamasına gelindiğini ve bu yıl içinde de kamulaştırma çalışmalarının başlayacağını ifade etti. Kütahya 1.OSB'nin Türkiye'de şehir merkezine en yakın organize sanayi bölgesi olduğunu hatırlatarak sözlerine devam eden KÜGİAD Başkanı A.Volkan Turgut:
“Türkiye'nin şehir merkezine en yakın organize sanayi bölgelerinin başlarında yer Kütahya 1.OSB'ne baktığımızda yollardaki araçların ve hatta yeni yapılan kaldırımlardaki yayaların yoğunluğu dahi dikkatimizi çekiyor. Ayrıca ilimize marka değeri kazandıran yeni otel ve AVM'lerin açılmış olması ve Kütahya'nın markalarla tanışması, insanlarımızı başka illere gitmekten kurtarmış oldu. Kütahya'da birçok olumlu gelişmelerin olduğunu görüyoruz. Bu gelişmeler bizleri mutlu ediyor. Bu gelişmelerde bizimle beraber birçok Sivil Toplum Kuruluşu elinden gelen çabayı gösteriyor.Tüm bu gelişmeler yerel yönetimler ve girişimcilerin ortak çabaları sonucu gerçekleşti. Kütahya'nın büyüme noktasında dev adımlar attığının farkında olmamız ve bu gelişimin önemini anlamamız gerekiyor.”dedi. Geçmişten bu güne kadar yapılan çalışmaların bugünlerde meyvelerini vermeye başladığını kaydeden Turgut:“İlimizde yaşanan olumlu gelişmeler ile geçmişten bugüne yapılan çalışmaların meyveleri şimdi toplanmaya başladı. Burada tek eksiğimiz, Kütahya'nın siyasette birlik ve beraberlik içinde olabilmesidir. Bu birliktelik de başarıldığında, tek yürek olarak bu memlekete bir şeyler katabilmek amacında olmalıyız. Bunu başardığımızda güzel günlerin çok daha yakın olduğunu söyleyebilirim. Kütahya'nın dinamikleri diyebileceğimiz önderlerle bir arada yapılan toplantılar Kütahya'nın gelişmesi için çok önemlidir. Kütahya'yı daha ileriye götürmek adına yapılan toplantılarda fikirler paylaşılıyor ve bu noktada görev dağılımları yapılıyor. Kısacası herkes üzerine düşeni yapmaya çalışıyor.”dedi.
KÜGİAD olarak Kütahya'da olumlu yönde gelişen güzellikleri gördüklerini ve umutlarını kaybetmediklerini söyleyen Başkan Turgut:”Bu güzellikler bizimle birlikte tüm yatırımcılara moral veriyor. Bu umutlu tablonun bir gün mutlu bir tabloya dönüşeceğine de inancımız tamdır.”diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com