Kütahya Güveci Ankara'da

Kütahya Güveci Ankara'da
Bu haberimiz, Ankara'da bulunup da, "Nerede bizim Kütahya'nın güveci" diyenler, yöresel lezzetlerimizden vaz geçemeyenler için.

Bu haberimiz, Ankara'da bulunup da, 'Nerede bizim Kütahya'nın güveci' diyenler, yöresel lezzetlerimizden vaz geçemeyenler için.
Ankara'da '43 Et Güveç' adıyla yeni açılan lokantada, güveçler odun fırınında ve yerel damak tadımıza uygun şekilde pişiriliyor. Güveç ustalarının Tavşanlı'dan geldiğini vurgulayan işletme sahibi İlker Şenol, Ankara'da güvecin hasını tatmak isteyenleri, yeni açtıkları '43 Et Güveç'e bekliyor.
Geçtiğimiz hafta açılışı yapılan 43 Et Güveç Lokantası'nın işletmecisi İlker Şenol, 'Ustamız Tavşanlı'dan geldi. Güveci, yöremizin damak tadına uygun şekilde, özel toprak kaplarda odun fırınında pişiriyoruz. Yeni açılmamıza rağmen lokantamıza gösterilen ilgi bizi memnun ediyor. Bahçe düzenlemesini hızlandırdık. Sadece hemşehrilerimiz değil, Kütahya'nın güvecini merak edenler de geliyor ve çok beğendiklerini ifade ediyorlar. Yakında bahçe düzenlememiz de bitmiş olacak. Tüm Kütahyalı hemşehrilerimizi bekliyoruz'şeklinde konuştu.
43 Et Güveç'in açılışına Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (KİYD) Ankara Şubesi ile Kütahya Fikir Platformu'nun bazı üyeleri de katıldılar. Ankara'da yöresel lezzet sunan bir lokantanın açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren KİYD Ankara Şubesi Başkanı Nuri Uygun, 'Hemşehrimiz İlker Bey'e bol kazançlar diliyoruz. Daha önce yine hemşehrimizin işlettiği 'Baba Evi'nde bir araya gelmiştik. Ankara'da yaşayan Kütahyalılar olarak en kısa zamanda 43 Et Güveç'te de bir akşam yemeğinde bir araya gelmek istiyoruz. Hayırlı olmasını dilyorum' dedi.
İstanbul yolu 24. kilometrede (Susuz Mahalle, Kazan Yolu üzerinde, Shell Petrol içinde) faaliyet gösteren 43 Et Güveç'te (312) 366 73 63 nolu telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com