“Kütahya hangi şehre ilçe olacak!”

“Kütahya hangi şehre ilçe olacak!”
Kütahya DSP kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi Kütahya'nın bir zamanlar fabrikalarıyla, Tugayıyla ve Taburuyla tam bir memur, işçi ve esnaf kenti olduğunu ama daha sonra bu durumun değştiğini fabrikaların özlleştirildiğini ve işçilerin bazı haklarının ell

Kütahya DSP kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi Kütahya'nın bir zamanlar fabrikalarıyla, Tugayıyla ve Taburuyla tam bir memur, işçi ve esnaf kenti olduğunu ama daha sonra bu durumun değştiğini fabrikaların özlleştirildiğini ve işçilerin bazı haklarının ellerinden alındığını savunarak; “ Acaba hükümet Kütahya'yı hangi şehre ilçe olarak bağlamak istiyor” dedi.
Nimsi, Kütahya'da nüfusun giderek azaldığını ve ilk darbenin milletvekili sayısının düşmesi olduğunu dile getirdi.
Esnafın geçim üniversite öğrencileriyle birlikte en büyük iki geçim kaynaklarından biri olan Jandarma Taburunun bugünlerde çok gündemde olduğunu söyleyen Nimsi, sitemkar olarak devam ettirdiği konuşmasında, seçimlerde milletvekillerini altıda altı, altıda beş hükümete yollayan Kütahya insanlarının mükafatlandırıldığını, hükümetin esnafın işini, gelir kaynağını elinden aldığını ve gitikçe küçülen bir Kütahya yarattığını söyledi. İclal Nimsi, “Acaba hükümet Kütahya'yı hangi şehre ilçe olarak bağlamak istiyor” diyerek konuşmasını sürdürdü.
İclal Nimsi, özelleştirmelerin olup bittiğini kimseden ses çıkmadığını, şehir için taşımacılığın zamlandığını ve öğrencilerin bu konu hakkında halkı savunduğunu ama kimseden tepki gelemdiğini söyledi. Şimdi ise Jandarma Taburun'nun gideceğini ama kimsenin haberdar dahi olmadığını, olsa dahi kimseden ses çıkmadığını, tabiri caizse “Ölü toprağı serpilmiş gibi ilgisiz, tepkisiz bir Kütahya halkı”nın olduğunu savundu.
Nimsi konuşmalarına şu şekilde devam etti:
“Kütahya'yı mecliste temsil edenler bu konuda niye hiç seslerini çıkarmazlar? Niye şehrimiz için mücadele vermezler? Kütahya'yı temsil ettiklerini unutuyorlar mı yoksa. Şimdi el ele verip, taburu göndermemek için uğraş verme zamanıdır. Haydi Kütahya, şehir bizim, esnaf bizim. Kütahya'da yaşıyorsak şehrimizin ilerlemesi için her konuda çalışmamız gerekli”.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com