Kütahya hatıralarda...

Kütahya hatıralarda...
Türkiye'nin dört bir tarafından Kütahya'ya gelerek Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan askerler yemin törenlerinin ardından çarşı izinlerine çıkarak Kütahya'da bol bol gezip Kütahya'nın “meşhur” va

Türkiye'nin dört bir tarafından Kütahya'ya gelerek Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan askerler yemin törenlerinin ardından çarşı izinlerine çıkarak Kütahya'da bol bol gezip Kütahya'nın “meşhur” vazosunun önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Kütahya Hava Tugayında vatani görevlerini yapan acemi askerler Cuma günü yapılan “yemin töreni” ile usta asker olurken yemin töreninin ardından çarşı iznine çıkarak Kütahya'yı gezme fırsatı buldular. Evlatlarının yemin törenlerine katılan aileleriyle birlikte tören sonrası Kütahya'da hafta sonunu geçiren askerler belki de ilk defa geldikleri Kütahya'yı gezdiler. Kütahya'nı tarihi ve turistik mekanlarından çarşısına, pazarına kadar gezen misafirler Kütahya'nın “ünlü” vazosunun önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. Evlatlarının yemin törenine katılmak için Amasya'dan Kütahya'ya gelen bir aile, bir anne babanın en mutlu günlerinden birinin de oğullarını vatan borcu için askere göndermek olduğunu söyledi. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen aile, “Oğlumuzun yemin törenine katıldığımız için çok mutluyuz. Vatani görevini yapan oğlumuzla gurur duyuyoruz. Yemin töreni için geldiğimiz Kütahya'yı da gezme ve tanıma fırsatını elde ettik. Kütahya'ya gelmişken buradan Kütahya'nın meşhur çini ve porselenlerinden satın alarak memleketimize döneceğiz” diye konuştu.
Evlatları ile Kütahya'yı gezen aile, Kütahya'nın “ünlü” vazosunun önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediklerini sözlerine eklediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com