Kütahya Heyetinden Karadeniz turu

Kütahya Heyetinden Karadeniz turu
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve İl Genel Meclisi heyeti, 8 Temmuz'da başladıkları Karadeniz Bölgesi illerine düzenledikleri ziyaretlere devam ediyor.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve İl Genel Meclisi heyeti, 8 Temmuz'da başladıkları Karadeniz Bölgesi illerine düzenledikleri ziyaretlere devam ediyor.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çiftçi, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve İl Genel Meclisi üyeleri, Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Sinop, Kastamonu, Bolu illerine yönelik ziyaretleri 17 Temmuz'da sona erecek.
Heyet, eğitim, tarım, yol ve kanalizasyon, imar, kültür, turizm ve sosyal projelerle ilgili konular hakkında yerinde incelemelerde bulunmak amacıyla yürütülen ziyaretler kapsamında Trabzon'da İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kul tarafından karşılandı. Trabzon İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde ağırlanan heyet, Revi ve Kul ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
Çiftçi, Rize'de ÇAYKUR İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nu ziyaretinde şunları kaydetti:
''Sütlüoğlu ile 1999 ve 2002 yıllarında Ardeşen'de kaymakamlık yaparken ekip olarak çalışmıştık. Eskiye dayanan bir dostluğumuz var. Hem hayırlı olsun, hem de 'Allah utandırmasın' dileğiyle eskimeyen bir dostu ziyaret ettik. Ziyaret nedenlerimiz arasında İl Genel Meclisi üyelerimizin bilgi, görgü ve becerilerini artırmak, buralarda neler yapılıyor, bu vahşi tabiatta Özel İdare neler yapmış, onları görmektir. Bilindiği gibi, 19 Mayıs'ta Simav depremi oldu. Genel Müdürümüz iki çay tırını Simav'a çadır kente gönderdi. Oradaki depremzede vatandaşlarımıza bir ayı geçkin süreyle 10 bin bardak çayı geçmek şartıyla her gün bize çay verdiler. Buradaki mekanlar gibi mekanlar oluşturdular orada. Vatandaşlar adına onları temsilen, hem Genel Müdürümüze hem de personeline teşekkür etmek vesilesi ile geldim. Bizleri yalnız bırakmadılar. Onlar adına teşekkür ederim.''
Sütlüoğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, şu ifadeleri kullandı:
''Valimiz, sağ olsunlar bizi ziyarete geldiler, onurlandırdılar. Kendilerine 'hoş geldiniz, sefalar getirdiniz' diyorum. Bizim hukukumuz oldukça eski. Benim Ardeşen Belediye Başkanlığım dönemimde Valimiz Ardeşen Kaymakamımızdı. Birlikte çok güzel çalışmalarımız oldu. Ekip çalışması örnekleri sergiledik. Ardeşen'e güzel hizmetlerimiz oldu. O gün bugün bu derin dostluğumuz devam ediyor. En güzel ibadet, halka hizmettir. Bir siyanür olayı, peşinden deprem felaketi yaşadılar. Zor olaylar yaşadılar ama büyük bir beceri ile bu olayların altından rahatlıkla kalktılar. Biz de sıkıntılı günlerinde Simavlı kardeşlerimize gönüllerini ısıtacak bir bardak çay vermek istedik. Valimizin davetine memnuniyetle koştuk ve Simav, Kütahya ve Rize arasında bir gönül köprüsü kuruldu. Bölgeden çok teşekkürler aldık. Son derece vefalı insanlar. Gerçekten mutluluklarını bize ifade ettiler.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com