Kütahya heyetinden 'Kardeş şehir Tesanj'e ziyaret

Kütahya heyetinden 'Kardeş şehir Tesanj'e ziyaret
Vali Kenan Çiftçi, Kütahya'nın kardeş şehri olan Bosna Hersek'in Tesanj kentinde incelemelerde bulundu.

Vali Kenan Çiftçi, Kütahya'nın kardeş şehri olan Bosna Hersek'in Tesanj kentinde incelemelerde bulundu.
Vali Çiftçi, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Diyanet İşleri Başkan Müşaviri Niyazi Güneş, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü ile birlikte Bosna Hersek'de ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Kütahya heyeti ilk olarak Bascarsida'da bulunan Kovaci şehitliğini ziyaret, ederek şehir gezisi yaptılar.
Tesanj Meclis ve Baş İmam Hatibi Fuad Ömerbasic, Tesanj Belediye Başkanı Fuad Susiç'i ziyaret, Kütahya Camii ziyaret ve şehir gezisi yapan heyet, Zenica İl Müftülüğünü de ziyaret etti.
Tesanj'da bulunan Kütahya Camisi için daha önce başlatılan kampanya sonunda Kütahya camilerinden toplanan 78 bin 748 TL ile camide yapılması planlanan bakım ve onarım alanlarını inceleyen Kütahya heyeti, caminin dış cephe sıvası, mantolama, boya, camii içinde hattatların yapılması, caminin alt katında bulunan ve Kur'an Kursu olarak ayrılmış olan bölümün zemin yapımı, sıva, pencere ve giriş kapısının yanı sıra bir minare yapılmasına karar verdi.
Yapılan ihale sonunda her taraftan gözüken Kütahya camisinde çalışmaların başladığını bildiren yetkililer, bakım ve onarımın 1 Nisan 2012 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığını ifade ettiler.
Bölge ve yatırımlar hakkında bilgiler veren Tesanj Belediye Başkanı Fuad Susiç, “Yatırımlar konusunda iş adamlarımızı Bosna Hersek'e bekliyoruz. Bu konuda kendilerine her türlü desteği vermeye ve arsa tahsisine hazırız” dedi.
Kütahya hakkında bilgiler veren Vali Kenan Çiftçi ve Belediye Başkanı Mustafa İça'da kendilerini Kütahya'ya davet ederek, tadilat konusunda destek vereceklerini açıkladılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com