“Kütahya için çalışacağız”

“Kütahya için çalışacağız”
Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya milletvekili adayı Prof. Dr. Vural Kavuncu, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde Kütahya'nın 5 milletvekilini de almak için çalışacaklarını söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya milletvekili adayı Prof. Dr. Vural Kavuncu, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde Kütahya'nın 5 milletvekilini de almak için çalışacaklarını söyledi.
Vural Kavuncu, milletvekili seçim sürecinde yeni bir aşama kaydedildiğini söyleyen Kavuncu, tüm partilerin adaylarını belirlediğini kaydederek, 'Tavşanlı bölgesinden Kütahya milletvekili adayı olarak 4. sıradan halkın takdirine sunuldum. Her şeyden önce bu takdiri oluşturan başta Başbakanımız olmak üzere Parti Genel Merkezimize teveccühleri nedeniyle teşekkür ediyorum' dedi.
Daha önce siyasetin bürokrasi kısmında çok seferler yer aldığını dile getiren Kavuncu, 'Ama bu şekilde sizin huzurunuza çıkmamız ve siyasetin aktif olan kısmına talip olmamız yeni bir olay. Süreç hızlı ilerledi. Ve bu süreçte Kütahya'yı baştan başa tekrar dolaşmak fırsatı bulduk. Temayül, mülakat süreci geçirdik, kendimizi tanıtma faaliyetleri yapıldı. Bu süreç çok verimli geçen bir süreçti. Partimize ciddi bir teveccüh olduğunu gördük. Bir milletvekilliği adaylığı için yaklaşık 10 aday adayı vardı. Hepsi hizmet tutkusuyla kendini bu yola adamış ve alt yapısı çeşitli yönlerde birikimi olan kişilerden oluşuyordu. Son derece centilmen birbirlerini inceltmeden ve sadece kendini tanıtım şeklinde devam eden süreç adayların açıklamasından sonrada herkesin birbirine iyi dilekleri ile devam etti. Her kesimden insanın katkısı büyük önem taşıyor. Bu katkının devam edeceğinden eminim' diye konuştu.
'Tavşanlı bölgesinden bir sorumluluk üstlenmek üzere bizi öngördüler' diyen Kavuncu, üstüne düşen görevin getirdiği sorumluluğun bilincinde olduğuna vurgu yaptı.
Eskiden küçük bir krizden Türkiye'nin büyük oranda etkilendiğini belirten Kavuncu, 'Şimdi dünya savaşları oluyor, ülkemiz bunlardan sağ salim ve dünya rekorları kıracak şekilde çıkıyor. Bu istikrarımız devam ettiği müddetçe önümüzde ki yıllar içerisinde ülkemiz hak ettiği değeri alacaktır. Ülkemizin milli geliri 3 kat artmıştır. Ülkemiz demokrasinin yerleşmesi anlamında günlük yaşamımızda doğrudan etki yapacak anlamda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Önümüzdeki dönem yeni bir anayasanın olacağı dönemdir. Ülkemizin enerji alanında, bayındırlık imar alanında yeniden şaha kalkacağı ve büyük hedeflerin olduğu bir dönemdir. Bu dönemde ülkenin AK Parti iktidarına ihtiyacı vardır. AK Parti bugün hizmetleriyle yaptıklarıyla ön plana çıkmış ve halkın gönlüne girmiş olan bir partidir.
12 Haziranı bayram günü olarak düşünüyoruz. Ülkemizin sevginin o sandıklardan nasıl çıktığını göreceğiz' şeklinde konuştu.
'Aday listelerini incelediğinde ilk gözüne çarpan unsuru sıralamalarda yeni meclisin AK Parti adına genç bir meclis olabileceğini söyleyebilirim' diyen Kavuncu, '40-45 yaş arası grup adayların çoğunu teşkil ediyor. Bu yeni bir Türkiye'nin yeni bir AK Parti'nin izlerini taşıyor. AK Parti davasını ve sevdasını ileriki döneme aktarmak zorundadır. Yeni gelişmelerden, ülkemizin her alandaki kalkınmasından Kütahya ve Tavşanlı'da bu konuda istifade etsin. Bugünümüze ve yarınımıza daha güzel imkanlar sağlamış olalım. Memleketimiz çok büyük değerlere sahip fakat bunların yeterince değerlendirilebildiğini söyleyemeyiz. Memleketimizin her noktası bir üretim noktasına gelecek. Bunlar için sizin gönlünüze ihtiyacımız var. Bunun için Kütahya'mızın geçmişte olduğu gibi Tavşanlı'mızın yüksek temsiliyet oranlarıyla alnımız daha ak bir şekilde yukarıya çıkmaya ihtiyacımız var. Geçmişte Tavşanlımız Tavşanlı adına tek yürek olmasını defalarca göstermiş bir memlekettir. 12 Haziran seçimlerinde de halkımız bu dayanışmayı gösterecek ve parlamentoya vekilini gönderecektir' ifadelerini kullandı.
Sıralama adına kesinlikle hiçbir siteminin bulunmadığına işaret eden Kavuncu, şunları söyledi: '4. sırada olmamızın bir sevgi ödevi olduğuna inanıyorum. Tavşanlı AK Parti için çalışkan bir öğrencidir. Bu ödevi başarıyla tamamlayacağımıza eminim. Bunu başarmak için rehavete kapılmamak gerekiyor. Halkımıza bu sevdayı doğru anlatabilmek ve insanımıza birebir ulaşmak istiyoruz. Bütün teşkilat ve temsilcilerle, başkanları ve bu davaya gönül vermiş delegeler ile birlikte çok çalışmak gerekiyor.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com