Kütahya İl Genel Meclisi

Kütahya İl Genel Meclisi
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve üyeler, yeni çalışma sezonunda merkeze bağlı 114 köyün 87’sini ziyaret ederek, muhtar ve köy sakinleriyle buluştu.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve üyeler, yeni çalışma sezonunda merkeze bağlı 114 köyün 87’sini ziyaret ederek, muhtar ve köy sakinleriyle buluştu.
İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş ve Meclis üyeleri Remzi Günay, Musa Yılmaz ve Hüseyin Özüak, Ahmetoğlu ve iki mahallesi, Akpınar, Sofça, Sobran, Işıkkara, Karacaören, Yazlıca, Hamidiyekızılcaören, Yenikızılcaören, Nusret, Sırören, Sünnetyenice, Körpe, Elmacık, Eynegazi ve Kınık köylerini ziyaret etti.
Köy ziyaretleri ile ilgili bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, “İl Özel İdarelerinin yeniden yapılandırılması ile birlikte özellikle kırsala ciddi yatırımlar götürüldü. Başta yol ve içme suyu, kanalizasyon, sulama ve hayvan içme suyu, okul, cami vb. köyün ortak kullanım alanları, çocuk oyun parkları, köy meydan ve sokaklarının kilitli parke taşlarıyla kaplanması gibi hizmetleri çoğaltarak sayabiliriz. Bu manada köylerimizin, yıllardır alamadığı hizmetlere kavuşması bizleri ziyadesiyle memnun ederken buralarda yaşayan insanımızın da hayatını kolaylaştırıyor. Yerel bir parlamento olan İl Genel Meclisleri 5302 sayılı yasa ile üstlendikleri görev ve sorumluluklarla sadece kırsalda değil kentlerde de sağlıktan spora, eğitim, kültür, acil afet ve Müdahaleye kadar hayatın ciddi her alanında insanımıza hizmet vermekte ve çalışmaktadır.İl Genel Meclisi olarak bizler her ayın belli günlerinde çalışan kişiler değiliz. Bizim mesaimiz ayın değil yılın her günü 24 saat bizlere görev ve sorumluluk veren insanımıza hizmetle geçiyor. Bizler Merkezdeki köylerimizi, İlçelerdeki meclis üyesi arkadaşlarımızla bölgelerindeki köyleri tek tek dolaşarak vatandaşlarımızı ve muhtarlarımızı dinleyip gerekli notlarımızı alıyoruz. Bugüne kadar; Kütahya Merkez İlçeye bağlı 114 köyümüzün 87’sini meclis üyesi arkadaşlarımızla tek tek ziyaret ettik. Kalan köylerimizi de herhangi bir aksilik olmaz ise bu hafta içerisinde tamamlayacağız. Bu ziyaretlerimizde muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı dinliyor talepleri alıyor, varsa sorunlarını çözmeye çalışıyoruz.Özellikle bu sene tüm yurtta olduğu gibi İlimiz genelinde de çok soğuk ve çetin bir kış mevsimi geçirdik. Yoğun yağışlı geçen kış aylarının ardından yollarımızda meydana gelen doğal bozulmalar nedeniyle yollarımızın yapım, bakım ve onarımları ön plana çıkmaktadır. Şu anda İl genelinde ekiplerimiz yoğun bir çalışma içerisindedir. Bazı yolları yama ile kurtarırken, bazı yollarımızda da 1’inci ve 2’nci kat asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra köylerdeki diğer yapılması gereken çalışmalar ise önem ve öncelik sırasına göre yapılacaktır. Her zaman ifade ettiğimiz gibi hedefimiz şehirde ne varsa köyde de olması, buralarda yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve yaşam standartlarını yükseltmektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com