Kütahya İl Genel Meclisinden Balıkesir ziyareti

Kütahya İl Genel Meclisinden Balıkesir ziyareti
Kütahya İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu ile AR-GE İş Gücü ve Çeşitli İşler Komisyonu üyeleri Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan ve Balıkesir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Günay Özdemir'i ziyaret etti.

Kütahya İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu ile AR-GE İş Gücü ve Çeşitli İşler Komisyonu üyeleri Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan ve Balıkesir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Günay Özdemir'i ziyaret etti.

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkan Remzi Günay ve Başkan Vekili Ramazan Aydemir ile üyeler, Mehmet Taşkıran, Süleyman Dursun, Mehmet Karaca Recep Uslu, Suat Bilgili, AR-GE İş Gücü ve Çeşitli İşler Komisyonu Başkanı Hüseyin Özüak ile üyeler, Alaaddin Kaçan ve Mustafa Şen yol şube müdürlüklerinin daha verimli çalıştırılabilmesi konusunda Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleriyle bilgi alışverişinde bulundu.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan, Özel İdarelerin 5302 sayılı kanunda işleyişlerinin belli olduğuna işaret ederek, “Fakat tabiri caizse her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır sözü gereğince Kütahya ve Balıkesir uygulamalarında mutlaka bazı farklılıklar oluyor. Bu farklılıkları konuşmak daha verimli, daha güzel hizmetler yapmak için birbirimizle görüş alışverişinde bulunmak için geldiler. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Özellikle Özel İdarenin işleyişi ve şantiye çalışmaları konularında bilgi paylaşımı yapıldığını söyleyen Bahçavan, “Bölge olarak birbirimize benzer taraflarımız çok; ayrı taraflarımız az. Onlardan da bilmediğimiz konuda bazı bilgiler elde ettik. Bizler zaten zaman zaman il genel meclisi başkanlarıyla, bölgemizin başkanlarıyla bir araya gelerek işleyişle ilgili daha verimli nasıl çalışmalar yapabilirizle ilgili görüş alışverişinde bulunuyorduk. Bundan sonrada bu kardeş ilimizle görüşmelerimizin ilerleyerek devam edeceğini düşünüyordum” diye konuştu.
“Tabi bu vesileyle iki ilimizi de ilgilendiren konu hakkında bilgi vermek istiyorum” diyen Bahçavan şunları söyledi:
“Ülkeleri, illeri, ilçeleri birbirine bağlayan en önemli unsur yoldur. Bizimde yıllardan beri kangren olmuş bir yol problemimiz var. Tavşanlı- Balıkesir yolu daha doğrusu Harmancık-Dursunbey arasında ki bozuk yer. Yıllardır bu konuda hepimiz muzdariptik. Ve en son aldığımız bilgiye göre 29 Ekim tarihi itibariyle yolumuz trafiğe tam teşekküllü olarak açılacaktır. Şu anda müteahhidin bir tanesi ilk 29'luk etabı bitirdi. Bu etap faaliyete geçti. İkinci 29'luğunda 23 km.si bitmek kaydıyla son bir 6 km.lik yolumuz kalacak. Yaklaşık 52 km. lik yolumuz 29 Ekim'de faaliyete geçecek. Sınır bir il olduğumuz için bizi ilgilendiren bir baraj olayımız var. Karyağmaz barajıyla ilgili 3 gövdeli bir baraj; hem enerji hem sulama, hem balıkçılık üzerine. Barajında gövde inşaatlarının ihalesinin yapıldığını, yüklenici firmanın finansman konusunda çalıştığını öğrendik. Bu konuyu da arkadaşlarla paylaştık. Bu da bizim için sevindirici bir haberdir. Harmancık yolu da bittikten birkaç ay sonra da bunun duble ihalesi yapılacak. Ve Dursunbey-Balıkesir yolunun da duble ihalesi bitmiş müteahhide yer teslimi yapıldı. 2014 yılına kadar duble çalışmaları da bittiği zaman Edirne'den çıkan bir insanımız Kütahya'ya kadar oradan da Antalya'ya İstanbul'a Ankara'ya kadar her tarafa duble yoldan seyahatlerini yapacaklardır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com