Kütahya İl Özel İdaresi İş Sezonunu Açtı

Kütahya  İl Özel İdaresi İş Sezonunu Açtı
Kütahya İl Özel İdaresi iş sezon açılışını Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımı ile İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.

Kütahya İl Özel İdaresi iş sezon açılışını Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımı ile İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.

İl Özel İdaresi olarak sezonu hiç kapatmadıkları halen de ekiplerin arazide çalışmakta olduğunu ancak iş sezonu açılışı hava şartlarının uygun hale gelmesinden dolayı temponun arttığını ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya; “Son üç yıldır bu tören bizim için daha bir anlamlı olmaktadır. Şöyle ki; 2008–2009 ve 2010 yılında hem makina parkımızda yenileme ve kapasite artırımı kapsamında yeni iş makinaları hizmete sunulmakta, hem de personelimiz, meclis üyelerimiz ve misafirlerimiz ile birlikte ağaç dikimi yapılmaktadır. Bu kapsamda; bu yıl 1 adet vinç, 1 adet akaryakıt tankeri, 3 adet asfalt yama kamyonu alınarak 620.000 TL. ödenmiş olup, bu araçlar BMC firmasından alındığı için 1 adet Megastar kamyonet hibe olarak alınmıştır. Bu kamyonet yağlama aracı olarak donatılacak ve arazide çalışan araçlarımızın yağ değişimlerinin, çevreye zarar vermeden yapılması sağlanacaktır. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında da; 2008 yılında Afyonkarahisar yolunda Özel İdare ormanına 4 yaşlı 5.000 adet, 2009 yılında Eskişehir yolundaki Özel İdare ormanına 4-5 yaşlı 5.000 adet fidan dikilmiştir. Bu yıl da toplum yararına destek projesi bünyesinde 17 köyün 45 km.lik köy yolu ağaçlandırma projesi il değerlendirme kurulunda kabul edilmiş olup, 15 adet işçi istihdamı 3 ay süre ile yapılmış dikim çalışmaları başlamıştır.Bu proje için yine 8.000 adet 4-5 yaşlı çam fidanı satın alınarak dikime başlanmış, Merkez-Yenice, Kuyucak köylerinde dikim tamamlanmıştır. Ağaçköy ve Geven köylerinde devam etmektedir” dedi.
İl Özel İdaresi ve KÖYDES köy yolları çalışmalarında ortalama % 106'lık bir gerçekleşme, içme sularında % 147'lik bir gerçekleşme, tarımsal sulamada %96'lık bir gerçekleşmenin sağlanmasında çalışma arkadaşlarının üstün gayretinin yanında iş makinalarındaki son yıllardaki yenilemenin ve özellikle programa dayalı çalışmanın önemi büyük olduğunu ifade eden Akkaya; “Köydes yol projeleri, içmesuyu projelerinin bazılarının sondaj ve kazı işleri, hayvan içmesuyu göletleri ile küçük ölçekli sulama göletleri, İl Özel İdaresi makina ve iş gücü ile yapılmaktadır, 2009 yılında idaremiz ekipleriyle 3 adet gölette çalışma yapılmış ve 2 adedi tamamlanmıştır. Ayrıca 2 adet gölet inşaatı ihale edilmiş 1 adedi tamamlanmıştır'dedi.
İl Genel Meclisinin İl Özel İdaresi yasasının yeni düzenlemesiyle daha fonksiyonel daha aktif bir hale geldiğini ve Köye yönelik hizmetlerde İl Özel İdaresinin karar organı olarak geceli gündüzlü alan çalışmaları yaparak kendilerine destek olduklarını da açıklayan Vali Kocatepe; “O nedenle de İl Genel Meclis Başkan ve üyelerine de ayrıca bize verdikleri destek nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sene İl Özel İdaremizin Köye Yönelik Hizmetler alanında özellikle Köy yolları, içme suları ve diğer çalışmalarda geçen yıla göre daha fazla ödenekle başlıyoruz. Bu ödeneklerin temininde özellikle Milletvekillerimizin Ankara'da gösterdikleri gayreti burada ifade etmek istiyorum ve kendilerine Kütahyalılar adına ve il Valisi olarak şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Maliye Bakanlığı ile yapmış oldukları görüşmeler sonunda ödeneklerimizin artırılmasını sağladılar ve KÖYDES ödeneğimizle birlikte bu katılan ödeneklerde ilave edildiğinde bu sene yaklaşık 1.5 milyon daha ilave edilerek 4 milyon gibi bir rakamla çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.
Tören sonunda Vali Şükrü Kocatepe, çalışmalarıyla üstün performans gösteren İl Özel İdaresi personellerinden Mustafa Necati Hıdır ve İbrahim Sarı'ya hediye, yaklaşık 14 personele de takdirname verdi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Nuh Kalkan, DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, İş adamları Rıza Güral, İsmet Güral, Kaymakamlar, daire amirleri, çalışan personel ve davetliler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com