Kütahya İl Stratejik Plan kitapçığı

Kütahya İl Stratejik Plan kitapçığı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Öğretim Üyeleri tarafından Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteleriyle Türkiye’de iller arasında ilk olarak hazırlanan Kütahya İl Stratejik Planı 2011-2023 kitapçığının basımı tamamlanarak dağıtımına başlandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Öğretim Üyeleri tarafından Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteleriyle Türkiye’de iller arasında ilk olarak hazırlanan Kütahya İl Stratejik Planı 2011-2023 kitapçığının basımı tamamlanarak dağıtımına başlandı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan törende konuşan Vali Kenan Çiftçi, bütün iller için stratejik planın önemli olduğunu kaydederek şunları söyledİ:; “Nasıl bir insanın bir hedefi varsa, bir geminin hedefi varsa ona hem rüzgar fayda eder hem de o insan hedefine doğru ulaşma adına bir takım yollara gidebilir. Çalışmaya, Üniversitemiz ekibi ile çok ciddi bir destek verdi ve belli bir aşamaya getirdi. En son hocalarımızın özellikle Rektörümüzün başkanlığında oluşan ekiple zorlu bir aşamadan geçtik. Çalışma zordu ve zaman dardı. Ama sonunda ortaya muhteşem bir eser çıktı. Kütahya’nın 2023’de nerede olması hedefliyoruz. Eğitimde, Sağlıkta, Turizmde müthiş bir eser oldu ben başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karaaslan hocamızı, Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimizi, Bilim Sanayi, Teknoloji Müdürümüzü ve bu konuda ekibiyle beraber görev alan İstiklal Vural hocamızı ve diğer hocalarımızı canı gönülden kutluyorum ve tebrik ediyorum. Ekiple beraber zorlu bir aşamadan geçtik, hakikaten çok zordu. Zaman dardı ama sonunda muhteşem bir eser ortaya çıktı.” dedi.
Vali Kenan Çiftçi, kitabın Kütahya’nın 2023’de eğitimde, sağlıkta, turizmde nerede olmasını hedeflendiği gösteren müthiş bir eser olduğunu söyleyerek başta Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan olmak üzere emeği geçenlere ve özellikle kitabı hazırlayan ekibi canı gönülden kutladığını söyledi.
Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, Kütahya İli Stratejik Planı kitapçığının öğrenciler için şehrin geleceğine dair ellerinde iyi bir iyi bir doküman olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Yapılan konuşmanın ardından Vali Kenan Çiftçi, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Kütahya İl Stratejik Planı Projesi kapsamında Kütahya Valiliği, Dumlupınar Üniversitesi, Zafer Kalkınma Ajansı ile Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitabın hazırlanmasında emeği geçen DPÜ Rektörü Prof. Ahmet Karaaslan, Bilim Sanayi, Teknoloji Müdürü Erdal Yıldırım, DPÜ Öğretim Üyelerinden Proje Koordinatörü Prof. Dr. İstiklal Y. Vural, Proje Uzmanları Dr. Yusuf Karaaslan, Yrd. Doç. Dr. Sinan Sarısoy, Yrd. Doç. Dr. Feyzullah Ünal, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Emre Özcan, Yrd. Doç. Dr. Özgür Önder, Yrd. Doç. Dr. Yavuz Bozkurt ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen’e teşekkür belgelerini verildi.
Basımı tamamlanan ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan kitabın içinde Kent Yönetiminde Stratejik Planlama, Sosyal Yapı, Yaşam Kalitesi ve Sürdürülebilir Büyüme, Kentin Beşeri Sermaye Altyapısı, Kentin Ekonomik Altyapısı, Kentin Fiziki-Çevresel Altyapısı, Kentin Vizyonu, Amaçlar ve Hedefleri ile Performans Göstergeleri yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com