Kütahya ile Bursa ''kardeş'' oluyor

Kütahya ile Bursa ''kardeş'' oluyor
Kütahya Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında 19 Ağustosta ''kardeş şehir'' protokolü imzalanacak.

Kütahya Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında 19 Ağustosta ''kardeş şehir'' protokolü imzalanacak.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, protokol çalışmalarına ilişkin Valilikte düzenlenen toplantıda, kardeş şehir konusunda yaptıkları girişimlerden dolayı Bursa'da faaliyet gösteren Bursa Kütahyalılar Derneği yöneticilerine teşekkür etti.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin kardeş şehir projesine destek vermesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Kardeş şehir çalışmasının bir başlangıç, bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. Bizler Bursa'da yaşayan Kütahyalıları önce Kütahya'ya bekliyor ve zenginliklerimizi canlı olarak burada görmelerini istiyoruz. Buradan gittikten sonra onların birer turizm elçisi olmalarını hedefliyoruz. Biz her yerde Kütahya'nın tanıtımını yapıyoruz. Ancak yaşayarak tanıtımın her zaman daha iyi olduğuna inanıyoruz.''
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça da kardeş şehir protokolünün imzalanacağı 19 Ağustos gecesinde Bursa Merinos Park'ta farkındalık oluşturmak için tanıtım etkinliği yapılacağını ve burada Kütahya'nın bütününün yansıtılması gerektiğini söyledi.
Toplantıya, Tavşanlı, Simav, Gediz, Emet, Pazarlar, Domaniç ve Aslanapa Belediye Başkanları, Bursa Kütahyalılar Derneği üyeleri, Kütahya Tanıtım Vakfı (KÜTAV) Başkanı Adil Özkan, mahalli sanatçı Zeynel Sağ katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com