Kütahya ile Mersin arasında 'Gönül Köprüsü' kuruldu

Kütahya ile Mersin arasında 'Gönül Köprüsü' kuruldu
Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde gerçekleşen 'Gönül Köprüsü', Mersin'e ulaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde gerçekleşen 'Gönül Köprüsü', Mersin'e ulaştı.
Gönül Köprüsü projesi kapsamında Mersin'e gelen Kütahyalı öğrenciler, Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bal öncülüğünde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı ziyaret etti. Proje hakkında bilgi veren Bal, söz konusu projenin 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldığını hatırlatarak, “Gönül Köprüsü projesi ile Türkiye'nin dört bir yanından çocuklar farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfediyor, diğer yandan da yeni arkadaşlıklar kurma imkanı yakalıyorlar” dedi. Bu yıl 81 ilden 10 bin öğrencinin gezilere katılacağı bilgisini veren Bal, “Proje kapsamında Kütahya olarak bizler Mersin'i ziyaret ediyoruz. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı da sizlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Böylesi bir projenin hayata geçmesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Başkan Macit Özcan ise, gençlerin bu tür etkinlikler sayesinde tanımadığı kültürleri yakından tanıma fırsatı yakaladığını ve güzel arkadaşlıklar edindiğini söyledi. Bu tür organizasyonların, sağlıklı bir nesil yetiştirmenin de ön koşulu olduğunu ifade eden Özcan, 'Biz de Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl kardeş şehirlerimiz Oberhausen ve Kuşimoto ile öğrenci değişim programları uygulamaktayız. Bu program sayesinde bizim gençlerimiz bu ülkelere gönderiliyor, bu ülkelerden gelen gençleri de biz konuk ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bal, Başkan Macit Özcan'a günün anısına Kütahya çinisinden yapılma bir vazo hediye ederken, Başkan Özcan kendisini ziyaret eden öğrencilere kırtasiye malzemeleri dağıttı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com