Kütahya İlinden Yetişenler Derneği "nostaljik kahvaltı"da buluştu

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği "nostaljik kahvaltı"da buluştu
Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (KİYD) İstanbul Şubesi Yönetim'nin geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da bulunan Yüksek Öğrenim Erkek öğrenci yurdunun yeniden hizmete girmesi nedeniyle yurt binasında 'nostaljik kahvaltı' tertipledi

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (KİYD) İstanbul Şubesi Yönetim'nin geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da bulunan Yüksek Öğrenim Erkek öğrenci yurdunun yeniden hizmete girmesi nedeniyle yurt binasında 'nostaljik kahvaltı' tertipledikleri belirtildi.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu'nun, İstanbul-Fatih ve Aksaray Yüksek Öğrenim Erkek öğrenci yurdunun yeniden hizmete açılması dolayısıyla burada 'nostaljik kahvaltı' tertipledikleri kahvaltıya geçmiş dönemlerde dernek yönetiminde görev almış ve yurtta kalmış Kütahyalılar ile derneğin kurucularından Prof. Dr.Oktay Aslanapa ile birlikte kuruluş çalışmalarında çok büyük destekleri olan Av.Cevdet Dayıoğlu'nun da katıldığı bildirildi.
'Nostaljik kahvaltı'ya ayrıca; Hisarlı Ahmet'in oğlu Mustafa Hisarlı ve eşi Tuncay Hisarlı ile birlikte KİYD Genel Başkanlarından Dr. Ahmet Özağarı'nın yanı sıra, işadamları Durmuş Candan, Remzi Sağkal, Süha Akdemir, Gürbüz Karahan, Gelir İdaresi eski başkanlarından Mehmet Akif Ulusoy, Avukat Osman Öner, Dr.Mehmet Saraoğlu, Mali Müşavirler Rafet Kalkan ve Yüksel Önal ile birlikte H.Hüseyin Öğütçü, Azmi Yıldırım ve Eşi, Moda Evi İşletmecisi Zeki Dönmez, Mimar Azmi Şamlıoğlu, Orman Yüksek Mühendisi İsmail Akbaş, Avukat Mustafa Tugay ve Eşi Ebruzen İlkin Gürsel ve Eşi, Eminönü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adem Özkul, Matbaa İşletmecisi Fatih Abdülkerimoğlu, Ömer Sülün, Cengiz Gümüşkar, Melek Aydın, Avukat Osman Öner, Emekli Orman Mühendisi Memduh Uysal, Mustafa Dinek ve KİYD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı kaydedildi.
Dernek çalışmaları hakkında konuşma yapan İstanbul Şube Başkanı Halit Ceylan; 'Bu yurtta kalmış birisi olarak, metrûk bir halde iken 12 yıl bir aradan sonra tekrar amacına uygun bir şekilde hizmete açılmasında katkıları olan Kütahya Valisi Sayın Şükrü Kocatepe'ye, KİYD Genel Başkanı Sayın Süleyman Çankaya'ya ve burada bizi misafir eden yurt yöneticilerine teşekkür ederim. Ben ve arkadaşım böyle bir kahvaltıyı özellikle burada yapmak istedik. Hafızalarında bu yurtta kalırken hatıraları olan hemşehrilerimizle bir araya gelmek, onlara güzel anlar yaşatmak istedik. Bu kahvaltı programlarımız, belli periyotlarda devam edecektir.' şeklinde açıklamalarda bulundu.
KİYD eski Genel Başkanlardan Dr.Ahmet Özağarı ise yaptığı konuşmada, bu binaların tekrar böyle güzel hale gelmesine inanamadığını belirterek, konuşmasında şunları kaydetti:
“Emeği geçen herkesi tebrik ederim. Derneğimiz yurt işletmeciliği misyonunu tamamlamıştır. Fakat, derneğimiz faaliyetlerine devam etmektedir. Dernek yönetiminin çalışmalarına destek vermeliyiz.' ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com