Kütahya İtfaiyesi'nden yangın uyarısı

Kütahya İtfaiyesi'nden yangın uyarısı
Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürü Bayram Özbay, yaz mevsimde orman, anız ve ekin yangınlarının çok olduğuna dikkat çekerek, vatandaşların daha dikkatli olmalarını istedi.
Müdür Özbay, yaptığı açıklamada, "Yaz mevsiminde yangın tehlikesi çok daha fazla. Bu mevsimde insan kaynaklı yangınlar artıyor. Orman, anız ve ekin yangınları çok daha fazla oluyor. Vatandaşlarımız daha dikkatli olmalıdır" dedi.
Yangınlar konusunda vatandaşlara seslenen Özbay, "Biraz tedbir alıp özen gösterirsek, bu mevsimde yangın sayısını azaltabiliriz. Piknikçilerden rastgele ateş yakmamalarını ve ormanlık alanlara pikniğe gelirken yalnızca piknik tüpü götürmelerini rica ediyorum. Sürücülerin sigara izmaritlerini söndürmeden yol kenarlarına atmamaları lazım. Çünkü yangınların sebeplerinden biri de budur. Bir de çiftçilerimizin tarlalarında çalışırken ateş yakmamaları gerekiyor. Yaz mevsimini tehlikesiz geçirmek için vatandaşlarımızın kendi çaplarında tedbir almalarını istiyorum" diye konuştu.
Özbay, vatandaşların yangını fark ettiklerinde acilen ücretsiz olan 110 numaralı Yangın İhbar Hattı'nı aramaları gerektiğini ifade etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com