Kütahya İtfaiyesi'ne 40 Metrelik Dev

Kütahya İtfaiyesi'ne 40 Metrelik Dev
İtfaiye Haftası nedeniyle Kütahya İtfaiyesi'nin personel ve araç yönünden güçlendirilmesi için 40 metrelik merdivenli platform aracı Kütahya Belediyesi önünde düzenlenen törenle Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından Kütahya İtfaiye Müdürü Bayram

İtfaiye Haftası nedeniyle Kütahya İtfaiyesi'nin personel ve araç yönünden güçlendirilmesi için 40 metrelik merdivenli platform aracı Kütahya Belediyesi önünde düzenlenen törenle Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından Kütahya İtfaiye Müdürü Bayram Özbay'ya teslim edildi.
Bu haftanın “İtfaiye Haftası” olması nedeniyle tüm itfayicilerin ve İtfaiye Müdürlüğü'nde bulunan itfaiye personelinin İtfaiye Haftası'nı kutaladığını belirten Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'nın böyle bir itfaiye aracına ihtiycının olduğunu özellikle belirtti.
İtfaiye aracının 15 katlı binaların çatısında kadar ulaşabildiğini belirten İça, aracın TÜBİTAK tarafıdan desteklenerek yapıldığını, ilk yerli bilgisayarlı sistemle çalışan modern bir araç olduğunu ve araçta can güvenliğinin sağlanması için uyarı sensörlerinin de bulunduğunu belirtti.
Kütahya İtfaiyesi'nin güçlendirilmesi için bu aracı aldıklarını vurgulayan İça, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İtfaiyenin personel ve araç yönünden güçlendirilmesi için, Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüze 75. Yıl Mahallesi ve Atakent Mahallesinde bulunan 12 katlı yüksek binalarda meydana gelebilecek yangınlara müdahale etmek, can ve mal kurtarmak ve çıkan yangınları söndürmek amacıyla yüksek maliyeti nedeniyle alınamayan 40 metrelik merdivenli paltform aracını Kütahyamıza kazandırmış bulunmaktayız.”
Aracın 40 metre yukarıya doğru yükselebildiğini ve 30 metrede yan tarafa ulaşabildiğini ayrıca 10 metre de zeminden uçuruma inebildiğini vurgulayan İça, herhangi bir devrilme riskine karşın ise bilgisayarlı sistem sayesinde aracın kendini koruyarak devrileme riskini ortadan kaldırdığını ifade etti.
Aracın maliyeti ile ilgili rakamları da açıklayan İça, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Aracımızın maliyeti normalde 900 Bin TL'dir. TÜBİTAK desteğiyle beldiyemize 600 Bin TL'ye mal olmuştur. Türkiye'de yerli sanayiyi destekleme maksadıyla belediyemiz yerli sanayiciyi de desteklemiştir. Aynı zamanda kaynalkarımız ülkemizde kalmıştır.”
Kütahya İtfaiyesi'ne kazandırılan yeni araçla Kütahya İtfaiyesi'nin bünyesinde bulunan yangın söndürme araç sayısı böylece 11'e yükselmiş oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com