Kütahya, Kaçak Akaryakıt Operasyonuna Karıştı

Kütahya, Kaçak Akaryakıt Operasyonuna Karıştı
Manisa'nın Salihli ilçesi merkezli olarak 10 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda toplam 350 ton kaçak ve katkılı akaryakıt ele geçirilirken, kaçak akaryakıt operasyonuna adı karışan iller arasında Kütahay'nın da yer aldığı ifade edildi. Yapılan oper

Manisa'nın Salihli ilçesi merkezli olarak 10 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda toplam 350 ton kaçak ve katkılı akaryakıt ele geçirilirken, kaçak akaryakıt operasyonuna adı karışan iller arasında Kütahay'nın da yer aldığı ifade edildi. Yapılan operasyon sonun toplam 23 kişinin gözaltına alındığı da öğrenildi
Salihli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki bir akaryakıt istasyonunda, katkı malzemeleriyle motorin üretildiği ihbarını aldı. Bunun üzerine polis, 5 ay süreyle akaryakıt istasyonunu izlemeye aldı. İzlemenin ardından Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin de katılımıyla Salihli merkezli olmak üzere Mersin, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, İzmir, Eskişehir, Şırnak, Mardin ve Kocaeli'de, geçen 29 Haziran'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya illeriyle Manisa'nın Salihli İlçesi'ndeki akaryakıt istasyonlarında toplam 5 gizli yeraltı tankı saptandı. Tanklarda yapılan incelemede toplam 350 ton kaçak ve katkılı akaryakıt ele geçirildiği de öğrenldi.
Operasyonda 23 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 350 fişek, kaçak akaryakıt aktaramında kullanıldığı belirlenen çok sayıda aparat, sahte fatura ile kaçak ve katkılı akaryakıt satışından elde edildiği öne sürülen bir bölümü döviz toplam 55 bin TL ele geçirildi.
23 şüpheli 'suı işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'akaryakıt kaçakçılığı yapmak', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'Vergi Usul Kanuna Muhalefet etmek' suçlarından bugün adliyeye sevk edildi.
Konuyla ilgili olarak Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde basın açıklaması yapan Manisa İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, bu nitelikteki bir operasyonun il genelinde ilk defa gerıekleştirildiğini söyledi. Aydemir, operasyon kapsamında gÜzaltına alınan şüphelilerin yağ, solvent gibi kimyasallarla karıştırılarak elde ettikleri akaryakıtı 'ucuz rafineri çıkışlı motorin' adı altında piyasaya sürdüklerini kaydetti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com