Kütahya Kadın Girişimcilerini arıyor...

Kütahya Kadın Girişimcilerini arıyor...
Garanti Bankası ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle düzenlenen ''Kadın Girişimci Buluşmaları'' toplantılarının 12'ncisi, Kütahya'da Hilton Garden Inn Oteli'nde yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Karadere, bir yandan müşterilere değer katan bankacılık hizmetleri sunarken, diğer yandan maddi ve manevi birikimlerini topluma aktararak girişimcilerin gelişimine katkıda bulunmaya çalıştıklarını bildirdi.
Kadın girişimciliğine yönelik çalışmalara başlayan ilk özel banka olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Karadere, kadın girişimcileri ayrı bir kategoride ele almadan önce yaptıkları araştırmalarda, firmalarını büyütmek isteyen kadın girişimcilerin cesaret, iletişim ağı, eğitim ve finansman desteğine ihtiyaç duyduğunu belirlediklerini anlattı.
Kadın girişimcileri cesaretlendirmek amacıyla KAGİDER ve Ekonomist dergisiyle işbirliği yaparak organize ettikleri ''Türkiye'nin Kadın Girişimcileri Yarışması''nın bu yıl 5'inci kez düzenleneceğini kaydetti.
Yarışmada bu yıl ''Türkiye'nin Kadın Girişimcisi''nin yanı sıra farklı kategorilerin en iyilerini seçeceklerini söyleyen Karadere, şöyle devam etti:
''İlk kez 'Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi' ve 'Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci' kategorilerinde de ödül vereceğiz. Yeni kategorilerimizle yöresinde başarılı bir işletme kurmuş, farklı iş alanlarında gelişim ve yeniliğe açık, bulunduğu yörede fark yaratan kadın girişimcileri ön plana çıkarmak istiyoruz. 2011 yılının en iyilerini mayıs ayında yapacağımız ödül töreninde açıklayacağız. Bugüne kadar yarışmamıza başvurmak istemeyen kadın girişimcilere bunun sebebini sorduğumuzda, (Benim başarı öyküm yok) veya (Benden daha başarılılar var) cevaplarını aldık. Bize göre yarışmanın en önemli faydası, kadın girişimcilerimizin öykülerini yazarken geriye dönüp neler başardığını fark etmesidir. Cesaretlerini tekrar görüp daha başarılı oluyorlar. Onlar başardıkça biz de amacımıza ulaşıyoruz.''
“4 milyon kadın girişimci hedefliyoruz”
KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan ''Günümüzde kadınların Meclis'te, yerel yönetimlerde, kamuda, karar alma mekanizmalarında eşit temsil edilmesi, iş hayatında eşit yer alması en büyük ihtiyacımız ve çağımızın gereğidir. Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışmasının 5'inci yılında başvurular 100'den 5 bine çıktı. Kadın girişimci sayısının da aynı oranda artarak 80 binden 4 milyona çıktığını görmeyi arzu ediyoruz'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com