Kütahya 'kanarya cenneti'ne döndü

Kütahya 'kanarya cenneti'ne döndü
BİRBİRİNDEN FARKLI ÖZELLİKLERDEKİ BİN 80 KAFES KUŞU, KÜTAHYA'DA DÜZENLENEN 'GÜZELLİK YARIŞMASI'NDA BİRARAYA GELDİ

BİRBİRİNDEN FARKLI ÖZELLİKLERDEKİ BİN 80 KAFES KUŞU, KÜTAHYA'DA DÜZENLENEN 'GÜZELLİK YARIŞMASI'NDA BİRARAYA GELDİ


Birbirinden farklı cins ve özelliklerdeki bin 80 kafes kuşu, Kütahya'da düzenlenen 'güzellik yarışması'nda bir araya geldi.
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu, (TKKKF) Türkiye genelinde düzenlediği kanarya güzellik yarışması, Kütahya Fuar alanında gerçekleştirildi. 'Kafes Kuşları Yarışması' ismini taşıyan organizasyona, Kütahyalılar da yoğun ilgi gösterdi. Bilhassa kanarya kuşları, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 3 ayrı dalda değerlendirmeye tabi tutulan hayvanlar, jüri üyeleri tarafından tek tek incelendi.
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Oğuz Özkaya, 'Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu olarak her yıl Türkiye'de 12 defa organizasyon düzenliyoruz. Bu yıl federasyon olarak düzenlediğimiz yarışmanın ikincisini Kütahya'da yapıyoruz. Yarışmaya 350 kişi bin 80 kuşla katıldı. Yarışma ırk kanaryaları, egzotikler ve muhabbet kuşları kategorilerinde yapılıyor. Ayrıca bu kategoriler, kendi içlerinde de 140'a ayrılıyor. Yarışmada kanaryalar kategorisinde 25, egzotikler
kategorisinde 4 ve muhabbet kuşları kategorisinde de 3 juri üyesi görev yaptı' dedi.
Yarışma sonunda dereceye giren kanaryaların sahiplerine kupa ve başarı belgeleri verildi. Yarışma öncesi ve sonrası sahipleri tarafından satışa sunulan kanaryaların fiyatlarının, cinsine göre 50 TL'den bin TL'ye kadar çıktığı görüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com