"Kütahya, Karış Karış Satılıyor"

"Kütahya, Karış Karış Satılıyor"
Demokratik Sol Parti Kadın Kolları Başkanı İcal Nimsi yaptığı basın açıklamsında AKP döneminde Kütahya'da ki birçok değerin karış karış satıldığını iddia etti. Satılan kamu kuruluşlarında çalışanların işlerinden çıkarıldıklarına dikkat çeken Nimsi, AKP H

Demokratik Sol Parti Kadın Kolları Başkanı İcal Nimsi yaptığı basın açıklamsında AKP döneminde Kütahya'da ki birçok değerin karış karış satıldığını iddia etti. Satılan kamu kuruluşlarında çalışanların işlerinden çıkarıldıklarına dikkat çeken Nimsi, AKP Hükümetinin işsizliği azaltacağına sürekli artırdığını savundu.
Kütahya'nın bir zamanlar Azot Fabrikasıyla, Şeker Fabrikasıyla, Eti Gümüş Fabrikasıyla ve Termik Santraliyle Kütahya'da yaşayan insanlara ekmek kapısı olduğunu belirten Nimsi; ancak bu değerlerin AKP hükümeti tarafından satılmasından dolayı işlerinden çıkarılan on binlerce inasının işsiz kaldığına dikkat çekti. Kütahya'daki işsizliğin korkunç bir şekilde artığına dikkat çeken Nimsi, işsizlik nedeniyle Kütahya'da göç olaylarının başladığını ve en somut öreğin Kütahya milletvekli sayısının 6'dan 5'e düşmesini gösterdi. İclal Nimsi özelleştirmeler konusunda halkın sesiz kaldığına sitem ederek konuşmasına şöyle devam etti:'Kütahya'da satılacak çok yer var. Hele halk böyle suskun ve teslimiyetçi olduktan sonra Kütahya'daki herşey satılır. En son gündemdeki satış ise Seyitömer Linyit Santrali eğer bu da satılırsa ki AKP bunuda satmak için kolları sıvadı. Kütahya'daki işsizlik oranları da iyiden iyiye artacak'.
İşsizliğin hiç olmadığı kadar Kütahya'da arttığına dikkat çeken Nimsi, AKP'nin işsizlik açılımı yapması gerektiğini vurguladı.
Satılan bu değerler karşısında Kütahya halkının tepki göstermediğine bir anlam veremediğini belirten Nimsi, satılan değerlerin devlet ve millet değerleri olduğuna dikkat çekerek:'Madem AKP Türkiye'yi yönetemeyecekti neden hala Türkiye'nin başında duruyor. Devletin ve milletin olan değerlerin AKP tarafından satılması bizi derinden üzüyor.
AKP Anayasa paketi değişikliği yapıyor ama paketin içinde işsizlik ve ekonomi ile ilgili tek bir madde yok. AKP deve kuşu gibi başını kuma gömüş Türkiye'yi sanal gündemlerle oyalıyor. Eğer bu ülkede işsizlik sorunu çözülürse diğer ufak tefek sorunlarda kendiliğinden çözülür' şeklinde konuşarak özelleştirmelere tepkisini gösterdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com