Kütahya katılmadı

Kütahya katılmadı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'İller Arası Geleneksel Yaz Karate Turnuvası' na Kütahya İli davet edilmesine rağmen katılmadı. Kütahya'nın İller Arası Geleneksel Yaz Karate Turnuvası'na neden katılmadığı ise merak konusu olurken,

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'İller Arası Geleneksel Yaz Karate Turnuvası' na Kütahya İli davet edilmesine rağmen katılmadı. Kütahya'nın İller Arası Geleneksel Yaz Karate Turnuvası'na neden katılmadığı ise merak konusu olurken, yetkililer herhangi bir resmi açıklamda bulunmadılar.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından Atatürk Spor Salonu'nda bu yıl beşincisi düzenlenen turnuvaya ümit ve genç (21 yaş altı) kategorilerinde 800 sporcu katıldı. İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Eskişehir, Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Denizli, Bilecik (Kütahya, davet edilmesine rağmen katılmadı) ve Bursa olmak üzere 11 ilden gelen sporcuların yarıştığı müsabakalar kıran kırana geçti.
Birinci olan Bursa'nın Gemlik ilçesinden 7 yaşındaki Yağmur Özden, turnuva yetkililerinin ilgi odağı oldu. Rakibi gelmediği için birinciliği göğüsleyen minin kız hasta olmasına rağmen yarışmaya geldi.
2003 doğumlu sadece iki kişinin turnuvaya katıldığını ifade eden baba Gökhan Özden, 'Kızımın rakibi gelmeyince hükmen galip geldi. 12 il içinde kızımın hasta olmasına rağmen birinci olması beni çok mutlu etti. Turnuvaya ilk defa katılıyoruz. Kızım için bu başarı bir ilk olur ve devamı gelir diye ümit ediyorum' dedi.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Müdürü Taha Başparmak ise, iştirakin bu sene beklenenin üzerinde olduğunu ifade ederek, '12 ilden 800 sporcumuz tekvando turnuvası için Bursa'ya geldi. Hedefimiz, burada genç sporcuların kendilerini geliştirmesi ve ileriye dönük başarı oranlarını artırmasıdır' dedi
Turnuvada Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü As Başkanı İlhan Satık ile Karate Federasyonu Başkanı Esat Velihasan'da hazır bulundu.
11 farklı ilden 800 sporcunun ter döktüğü karşılaşmalar sonucunda ilk 4'e giren Sakarya, Eskişehir, Balıkesir ve İstanbul ekiplerine kupaları verildi. Sporcular, yeşil kuşak ve üstü türünde yarıştı. Yarışmacılar, 7 yaş minik bay-bayan, 8-9 yaş arası minik bay-bayan, 10-11 yaş arası minik bay-bayan, 12-13 yaş arası yıldız bay-bayan kategorilerinde yarıştı. 7 ile 13 yaş arası yarışmacılar kilolarına göre de kategorilere ayrıldı. Yarışmada kilo alt sınırı 30 kilogram olurken üst sınır 60 kilo oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com